Hastane Tipi
Şehir

Rinoplasti (Burun Estetiği) Deneyimim

Rinoplasti (Burun Estetiği) Deneyimim
ojemrujumrimelim MEMNUN FİYAT: TL - Ankara

Uzun yıllar olsam mı olmasam mı çelişkisinden sonra nihayet bir anda karar verip Kasım 2014 tarihin...

18.11.2014

Uzun yıllar olsam mı olmasam mı çelişkisinden sonra nihayet bir anda karar verip Kasım 2014 tarihinde burun ameliyatı oldum. Muayene saatinden yarım saat önce hastaneye gittim ve doktorun diğer hastalarını görme şansım oldu. 1 hafta önce ameliyat olandan tutunda 3. ay kontrolüne gelen hastasına kadar bir çok kişiyle konuşma şansım oldu (randevu öncesi kulis yapmak çok etkili oluyor eğer ki ameliyat olma planlarınız varsa mutlaka randevunuza erken gidip diğer hastalarla deneyimlerini konuşun !) Ve sıra bana geldi, doktor çok ilgili ve güler yüzlü karşılayıp her durumu, benim burnuma nasıl bir uygulama olabilceğini ve ameliyat sonrasını en ince ayrıntısına kadar anlattı.Gelelim burnumun görünüşüne, ameliyattan sonra neredeyse her sabaha farklı bir burun ile uyandım. Zaman zaman moralim bozuldu, her depresyon anında soluğu doktorumun yanında aldım. Bu sürecin böyle olduğunu sabırlı olmam gerektiğini söyledi. Sonuçta canlı bir dokuya müdahale ediliyor ve iyileşmesi zaman alıyor. Ama memnunum.
ojemrujumrimelim - Ankara - 2 yıl önce

“Ameliyat Günü. Vazgeçsem mi?”

Ameliyattan bir gün önce tavan yapan stres ve korku ile adeta sakinliğimin yerinde yeller esti. Acaba vazgeçsem mi? Ya kötü olursa ? Ya çok acırsa nasıl dayanırım gibi türlü türlü sorular sabaha kadar kafamı meşgul etti.Sabah 8’de azıcık korku gözyaşlarıyla ameliyata girişimi, damar yolu açılırken beni hiç bir ilacın pıt diye uyutamayacağını söylediğimi hatırlıyorum ve hepsi bu! sonrası yok.

Bana açık teknik uygulandı. Genel anestezi altında olduğum için hiçbirşey hissetmedim. Uyandığımda hastane odasındaydım saat 14:00’dı ve yüzümde bir buz torbası vardı. Yüzümde şişlikler ve özellikle göz altımda morluklar vardı. Bu durum bünyeden bünyeye değişebiliyor. Hatta şuanda doktorum yeni bir teknikle morluk olmadan ameliyatlar yapıyormuş.
Ben en ufak bir çarpmada bile hemen moraran özelliğe sahibim dolayısıyla böyle bir duruma da hazırlıklıydım. Ama yine de insan kendini böylesine şiş, mor ve sargılı görünce biraz endişeleniyor.

Ameliyattan tam iki hafta sonra morluklardan eser kalmadı. Yüzümdeki şişlikler daha erken indi. Bu arada arkadaşlarım ayılırken çok üşüyeceğimi söylediler hatta hazırlık yapıp yün çoraplar, polar pijamalar getirmiştim fakat ben böyle bir durum yaşamadım çünkü üzerimde sanki fırında ısıtılmış gibi sıcak battaniyeler vardı.

1 gece hastanede kaldım, hemşireler yarım saatte bir gelip tansiyonumu ölçüp kontrol ettiler ve sabaha kadar belirli aralıklarla ağrı kesiciler yaptılar. Ciddi bir ağrı yaşamadım. Ameliyat olduğum günün akşamı doktor kontrole geldi.
ojemrujumrimelim - Ankara - 2 yıl önce

“Ameliyattan sonraki en zor gün: İlk gün“

En zor günüm ameliyattan sonraki ilk gündü sızıntıları çekmesi için ağzıma kadar gazlı bez sarılmıştı ve sabaha kadar sürekli değiştirdiler.

Ağrı kesicilerden sonra yarım saat mışıl mışıl uyuyabildim. Bunu da sadece 3 kez yapabildim. Uykusuz ve aç bir gece geçirdim. Sadece zar zor bişeyler içebildim.
Zaten narkozu vücuttan hızlıca atabilmek için sürekli su içmek gerekiyor hemşirelerde gelip gidip ne kadar su içtiğimi kontrol ediyorlardı.

Sürekli ağzı açık kaldığım için müthiş bir ağız kuruluğu yaşadığım zorla da olsa her fırsatta su içmeye çalıştım. Yanınıza iyi nemlendirme özelliği olan bir lip balm almanızda yarar var, hayatınızda göreceğiniz en şiddetli dudak kuruluğunu yaşıyorsunuz.

Ertesi sabah doktor yine kontrole geldi ve sargılarımı değiştirdi. Ameliyatımın nasıl geçtiğini anlattı, ameliyat sonrası neler yapmam gerektiğini de tekrar tekrar söyleyerek taburcu etti.
ojemrujumrimelim - Ankara - 2 yıl önce

“Evdeki ilk günüm. Ağrı, sızı yok ama bir şey yiyemiyorum.”

Evdeki ilk günümü de ağrısız sızısız atlattım, sızıntılarda yok denecek kadar azdı fakat yemek yerken çok büyük zorluklar yaşadım.

Sargılar yüzünden hiç birşeyi çiğneyemiyor ve ısıramıyordum. Çorba, meyve suyu ve meyve püreleriyle idare ettim. Tat duyusu diye birşey kalmadığı için sadece mecburiyetten neyi yiyip içebiliyorsam öyle devam ettim.
ojemrujumrimelim - Ankara - 2 yıl önce

“İyileşme başladı. Nefes almak güzelmiş”

Ameliyattan 3 gün sonra tamponlar, 7 gün sonra da alçı çıktı. Burun üstü ve ucuna bantlar yapıştırıldı. 1 hafta boyunca da bantlı gezdim.

Tamponların çıkacağı gün yine kısa süreli panik anları yaşadım, acıyacak diye müthiş bir korkum vardı ancak korktuğum gibi olmadı saniyeler içinde pıt diye çıktı hem de ağrısız sızısız.

O an yeniden nefes almanın yarattığı hazzı anlatamam sanki dünyam aydınlandı. Ameliyat öncesi sol tarafımda nefes alma problemi vardı, şuanda iki taraftan da nefes alıp vermek müthiş!

Tamponlar çıktıktan sonra burnumu sürekli deniz suyu spreyi ile temizledim ve kesi izi kalmaması için doktorumun verdiği kremi uyguladım. Kremi 1 ay boyunca günde iki kere uyguladım ve burnumda ameliyata dair hiç bir iz kalmadı. Ameliyattan 4 gün sonra ilk kez duş aldım.
ojemrujumrimelim - Ankara - 2 yıl önce

“Her sabah farklı bir burun.Yeni burnum bu mu ?”

Gelelim burnumun görünüşüne, ameliyattan sonra neredeyse her sabaha farklı bir burun ile uyandım. Zaman zaman moralim bozuldu, her depresyon anında soluğu doktorumun yanında aldım. Bu sürecin böyle olduğunu sabırlı olmam gerektiğini söyledi.

Ödemler her bölgeden eşit inmediği için bir gün yanları şiş geniş bir burun, diğer gün ucu şiş ve nispeten kalkık bir burun başka bir gün sağı şiş solu inmiş bir burun ile güne başladım.

İlk zamanlar burun ucu epey yukarda ve kalkık oluyor zamanla forma girip iniyor ve şekilleniyor. Bence en önemli süreç bu !

Biz ameliyattan sonra sihirli değnek değsin hemen burnun oturmuş halini görelim istiyoruz fakat zaman ve sabır isteyen bir dönem. Sonuçta canlı bir dokuya müdahale ediliyor ve iyileşmesi zaman alıyor.
ojemrujumrimelim - Ankara - 3 yıl önce

Burun Ameliyat Öncesi Resimlerimojemrujumrimelim - Ankara - 2 yıl önce

6. AY SONRASI

Benim ameliyatımın üzerinden 6 ay geçti, ödemler büyük oranda indi ama tamamen şeklini bulması için biraz daha zaman gerekiyor. Sonuç olarak: Özetle; ameliyat korkulduğu gibi bir şey değil, iyi bir hekim ve tam teşekküllü bir hastanede gönül rahatlığıyla ve güvenle operasyonunuzu yaptırabilirsiniz.

Önemli olan iyi bir hekim bulduktan sonra ne istediğinizi en ince ayrıntısına kadar ona anlatmak. Ben sesimin asla değişmemesini (burundan tıslayarak konuşma vb. ), ifademinin değişmemesini ve nefes alıp verme problemimin düzelmesini özellikle rica ettim. Şanslıyım ki herşey istediğim gibi oldu.

Elinize hiç bir ünlünün ya da daha önce ameliyat olan birinin resmini alıp ben bu burnu istiyorum diyerek gitmeyin çünkü hepimizin kaşı, gözü yüzünün orantısı farklı. Gösterdiğiniz kişi ile aynı sonucu almanız ya da onun gibi görünmenizi beklemek yanlış olur. Siz tam olarak ne istediğinizi ve istemediklerinizi anlatın, zaten bu aşamaya geldiyseniz, doktorunuza da güveniyorsunuz demektir. Kendinizi doktorunuza bırakın! “Sizi mutsuz eden bir şeyi değiştirmenin nesi kötü olabilir?”

Estetik operasyonlara ön yargılı olmanın saçmalık olduğunu burun ameliyatımla anlamış oldum, aynaya baktığınızda kendinizi iyi hissetmiyorsanız ya da sürekli bir yerlerinizi gizleme gereği duyuyorsanız yaşam kalitenizi olumsuz etkileyen ve sizi mutsuz eden bu durumu değiştirmenin nesi kötü olabilir ki ?

Tabii ki abartmamak ve doğallıktan uzaklaşmamak şartıyla … Ben ameliyatımı Hacettepe Üniversitesi Hastanesi‘nde oldum. Yani bir devlet hastanesi. Hepsi için söylemiyorum fakat devlet hastanelerine karşı bu tür operasyonlarda ön yargılı olmamak lazım.

Bu deneyimi faydalı buluyor musunuz? EVET - HAYIR
0 kişi bu deneyimi faydalı buldu

BENZER DENEYİMLER

MEMNUN FİYAT: TL
besteyildirim89 - İstanbul - 1 yıl önce gönderildi.
MEMNUN FİYAT: TL
mel-tu-usa - İstanbul - 3 ay önce gönderildi.

GERÇEKLEŞTİREN DOKTOR

“Doktor seçimi sürecin en zorlu olan kısmı.” Doktor çok ilgili ve güler yüzlü karşılayıp her durumu, benim burnuma nasıl bir uygulama olabilceğini ve ameliyat sonrasını en ince ayrıntısına kadar anlattı. Ameliyattan ziyade doktor seçimi, araştırması ve ameliyata karar verme süreci en zorlu olan kısım. Çünkü saç kestirmek ya da kaş aldırmak hatta dudak dolgusu yaptırmak gibi geçici bir durum değil aksine suratınızın tam ortasında görünüşünüzü %100 etkileyen kalıcı bir değişim dolayısıyla karar vermesi oldukça zor ! Bu zor evreyi atlattıktan sonra peki en iyi kim yapabilir sorusuna yanıt aramaya başlıyorsunuz. Ben bu konuda oldukça şanslıydım hiç çelişkide kalmadım, başka hekim araştırıp kafamı da karıştırmadım, bir sabah internette gezinirken Hacettepe Üniversitesi Hastanesi‘nde ‘Burun Ameliyatı’ olan bir hastanın yorumlarına denk geldim. Hacettepe Üniversitesi’nin bende özel bir yeri vardır, görür görmez heyecanla okumaya devam ettim. Google’dan aratıp iletişim bilgilerine ulaştım tabii bu süreçte kendi kendime sürekli eğer ki ameliyatı olmam için doğru zaman ve doğru hekimse lütfen işler umduğumdan kolay olsun diyip duruyordum. Doktor ile iletişime geçtim ve 2 gün sonraya randevu aldım.

  • Doktorun yaklaşımı 5.0000
  • Sorularımı cevaplandırılması 5.0000
  • Tedavi sonrası takip 5.0000
  • Benimle geçirdiği zaman 5.0000
  • Telefon ve emaillerime dönüşleri 5.0000
  • Ekibin profesyonellik ve nezaketi 5.0000
  • Ödeme Süreci 5.0000
  • Bekleme süreleri 5.0000

SON EKLENEN DOKTORLAR

Toplam 1575 doktor var

Dt. Deniz Noyun

Kompozit Lamina (Bonding), Lamine Diş Kaplama (Lam...

DETAYLI İNCELE
Op. Dr. Ebru Yörük

Ulterapi, Liposuction (Yağ Aldırma), Meme Küçültme...

DETAYLI İNCELE
Op. Dr. Ceyhun Aydoğan

Mide Küçültme (Tüp Mide), Mide Botoxu, Mide Bypass...

DETAYLI İNCELE
Dr. Sibel Akıncı

Fraksiyonel Lazer, Altın İğne Radyofrekans, Dolgu ...

DETAYLI İNCELE
Dr. Oya Aydın

Dermapen, Altın İğne Radyofrekans, Dolgu (Genel), ...

DETAYLI İNCELE
Op. Dr. Ahmet Özyazgan

Halluks Valgus, Varis Tedavisi, Kök Hücre Tedavisi...

DETAYLI İNCELE
Dr. Mehtap Uğur

Ameliyatsız Cilt Gençleştirme, Altın İğne Radyofre...

DETAYLI İNCELE
Prof. Dr. Emel Güngör

Fraksiyonel Lazer, Altın İğne Radyofrekans, Dolgu ...

DETAYLI İNCELE
Prof. Dr. İsmet Bayramoğlu

Burun Estetiği...

DETAYLI İNCELE