Hastane Tipi
Şehir

Göz altı çöküklüğü ve kırışıklık

Göz altı çöküklüğü ve kırışıklık
elifce MEMNUN FİYAT: TL - İstanbul

Redensity II ve Botox Uzun zamandır göz altı çöküklüğüm için yöntem araştırıyordum. 34 yaşında bir ...

08.08.2015

Redensity II ve Botox Uzun zamandır göz altı çöküklüğüm için yöntem araştırıyordum. 34 yaşında bir kadın ne kadar çökmüşsün sözlerini duyunca bu araştırmalarını sonunda uygulamaya dönüştürme kararı alır. Gittiğim dermatolog göz üstüne birşey yapılmasını doğru bulmadığını belirtti. O yüzden üst göz kapağı ve kaş arasına birşey yaptırma orası çukur idare et dedi. Göz altı çöküklüğüm için Redensity II (2 şırınga) (1 ölçü 1200 tl, 2 ölçü yaptırdığım için 2400 tl ) ve kaz ayağı ve alın çizgilerim için Dysport (150 ünite) yani botox önerdi (720 tl). İşlemi o gün kabul edip yaptırdım. (Kredi kartına 6 taksit yapıldı.) (Ağustos 2015) Öncesinde krem vs gibi uyuşturucular sürülmedi. Çünkü acılı bir işlem değil. Ayrıca araştırmalar o tarz ürünler sürmenin etki (kalıcılık) süresini düşürdüğünü ortaya çıkarmış. Sonrasında buz vs. de koymayı önermedi. İşlemden önce kan sulandırıcı maddeler kullanmamak gerekiyor. Aspirin, yeşil çay vs. Redensity şırıngası ucuna uzun kanül takıp onla göz alt köşeden bir noktadan girip yapıyor işlemi. Böylece bir den çok noktaya delik açmamış oluyor. Kesinlikle acı hissetmedim Redensity'de. Ama sonra botox kısmına başladı, o kısa uçlu bir şırınga ile yapılıyor. Birazcık acı hissedebiliyorsunuz, özellikle kaş ortasına uygularken.
elifce - İstanbul - 1 yıl önce

İlk gün (08.08.2015)

Yapılmadan önce alnıma bazı noktalar işaretledi kalemle. Redensity 15 dk, botox 20 dk da uygulandı. Aşağıdaki fotoğraflar dr tarafından yapılmadan hemen önce (noktalılar) ve yapıldıktan hemen sonra (noktalar silinmiş) çekilmiştir.

elifce - İstanbul - 1 yıl önce

Gördüğünüz gibi kesinlikle morarma olmadı

O gün banyo yapmamam, 6 saat içinde yatar pozisyona geçmemem önerildi. Gördüğünüz gibi kesinlikle morarma olmadı. İğnenin girdiği nokta sanki hafif şiş gibi ama o da farkedilmiyor. Botox ise etkisini 3 gün sonra göstermeye başlayacak.

Çok daha eskiden PRP yaptırmıştım, çok fenaydı, kanıyordu işlem uygulanırken, uyuşturucu krem sürülmesine rağmen çok acıyordu, bir de peşine 4-5 gün mor geziyordum. 5 seans yaptırmıştım ve en küçük bir fayda görmemiştim o işkence seanslar sonrası. Hadi göz altım dolgunlaşmadı, rengi açılmadı, bari cildimdeki gözenekleri küçültseydi. Onu bile yapamamıştı PRP. O yüzden bilinçaltımda çok negatiftim bu ışık dolgusu öncesi. Ama hiç acımaması ve morarmaması resmen şok etti beni. Peşine arkadışımla dışarı çıktım vs. hiçbirşey olmamış gibi:)

İlk açık havadaki fotolarımı da görebilirsiniz.

elifce - İstanbul - 1 yıl önce

İkinci gün (09.08.2015):

İnternetten yorumları okumaya, araştırmaya devam ediyorum. Sürekli aynaya bakıyorum:) Birileri ödem oluşmasından ve bu ağlamış gibi görüntünün 1 ay geçmemesinden bahsetmiş, ilk gün onlarda da bir sorun yokmuş. Benim de bugün sanki o kanül giriş kısmında şişlik var, sağ tarafımda daha fazla. Ama bilemiyorum orası botoxtan mı şiş yoksa kanülden mi.

An itibariyle memnunum, ağrı sızı, morluk vs. yok. En azından gözyaşı oluğumun çöküklüğünden kurtuldum.

elifce - İstanbul - 1 yıl önce

3. gün (10.08.2015) :

Bugün Pazartesi, iş yerimde çektim fotoğrafları. Kimse anlamadı. Yaptırmayı düşünen arkadaşıma söyledim, çok şaşırdı. Morluk konusunda bir fark yok şuan ve iğne yerinde şişlik var dikkatli bakınca dedi. Ben de farkındayım o ödemin. İnşallah geçer. Elmacık kemiklerim üstünde bir kabarıklık olarak kalmasını istemem. O kısım kabarık olunca dr göz altını doldurmuş olsa bile yine yanağa göre çukurmuş gibi görünüyor :(

elifce - İstanbul - 1 yıl önce

4. gün (11.08.2015):

Şişler inmeye başladı. İşlemden dolayı olan iğne yerlerindeki morluklar küçük de olsa henüz geçmedi. Sol göz altı çok güzel olmasına ragmen sağ göz altım neyazıkki sanki daha az dolgu konmuş gibi.

Sağ tarafı beğenmiyorum. Neyse 10 günlük süre dolsun da kontrole gidince zaten ekleyecek yine dolgu ozaman söylerim ona fazla koyar heralde. Bu arada sağ göz alt kirpiğimin orda seyirme var 2 gündür umarım geçer. Dışarı çıkarken zaten çok makyaj yapan bir tip değildim, şimdi de kapatıcı vs. hiçbirşey sürmüyorum. Zaten anlaşılmıyor operasyon. Yüzümde görünen güneş lekelerinin de bu operasyonla ilgisi yok, yaz mevsiminde olduğumuzdan çıkıyor kışa geçiyor. Tabi göz yaşı oyuğum eskiden çökükken güneşi dik alıyordu ve bu yüzden çok güneş lekesi o kısım. Altı dolup orası yukarı kalkınca tabi belirginleşti. Umarım keseyle vs. güneş lekelerimden kurtulurum kışa. Yoksa başka yöntemler vs. düşünmek lazım lazer gibi.


elifce - İstanbul - 1 yıl önce

5. gün (12.08.2015):

Bugün de dışardan foto koyayımelifce - İstanbul - 1 yıl önce

8. gün (15.08.2015):

Bu gün de fotolar ev ortamı ışığıyla

elifce - İstanbul - 1 yıl önce

15. gün (22.08.2015):

Bugün kontrole gittim. Diyaloğumuzu aktarayım.
Ben: “Sol göz altım çok güzel oldu. Ama sağ göz altımın daha çökük. Bir de göz yaşı oluğu güzel doldu ama tam kirpiklerin altı her iki gözde de dokunulmamış, oralara da dolgu koyabilir miyiz?”
Dr: “Kirpik altına koyulamaz. Çünkü göz çevresi kemiği dışında göz çukuruna dolgu konamaz. Dolgu kemiğin olduğu yerlere konur kasın altına.” dedi.
Bu biraz hayal kırıklığı yarattı tabi bende. Tamam gözyaşı oluğu önemli. Ama ikinci sırada da kirpiklerin altında kemikle göz arasındaki mesafenin çöküklüğüne de birşey yapılabilse iyi olurdu.

Ben: “Ayrıca elmacık kemiklerimin üstünde şişlik inmedi o kalıcı mı, ağlamış gibi duruyor sanki.”
Dr: “Elmacık kemiklerinin daha dolgun hale gelmesi botoxun kaşlarını kaldırmasıyla olmuştur ama millet zaten elmacıkları doldurmak ister seninki doğal, güzel duruyor” dedi.
Sonra sağ göz altına bastırararak parmaklarıyla kemiğimi kontrol etti. Sağ tarafa da yapıp kıyasladı.
Dr: “Sağ göz çukurun soldan daha aşağıda. Yani kemik daha aşağıdan başlıyor. Ondan sağ daha çökük duruyor” dedi.
Nasıl oluyor öyle birşey anlamadım, kafatasımda tek göz oyuğum yukarda teki aşağı da mı yani! Saçma bir mazeret gibi geldi neysseL
Bugünkü dolgunun çok az kısmını sol göz altına kirpikler altına tam gelemese de yakın kemik üstüne koydu. Geri kalanını sağa koydu. Bu sefer kanülle 2 hafta önceki gibi yine aynı göz bitiş hizasından girmedi de göz bebeği hizasında elmacık üstünden girdi, yani ortadan. İşlem bitince sağ taraftaki dolgu aşağıda, çökük yerde değil gibi görünüyordu.

Ben: “Tamam kemik olmayabilir yukarda ama ben hergün elimle masaj yaparak yukarı göze doğru itsem bu sağ taraftaki dolguyu olmaz mı”
Dr: “Önermiyorum. Çünkü göz oyuğuna yani kemiğin arkasına kaçarsa iltihap vs olur.” Dedi.

Neyse bakalım biraz geçsin bu garip şişlik de geçer heralde, oturur sağ taraf.

Çıkışta gittiğim restoran’dan fotom:

Bu deneyimi faydalı buluyor musunuz? EVET - HAYIR
0 kişi bu deneyimi faydalı buldu

BENZER DENEYİMLER

GERÇEKLEŞTİREN DOKTOR

Esteticha Ataşehir'de Dr. Evren Gökçeşme'ye yaptırdım. Bildiğim için gitmedim. Esteticha yakın diye internetten gördüm gittim ilk defa. Orda da bu gibi işleri dermotolojik estetik olarak sınıflandırıyorlar.

  • Doktorun yaklaşımı 5.0000
  • Sorularımı cevaplandırılması 5.0000
  • Tedavi sonrası takip 5.0000
  • Benimle geçirdiği zaman 5.0000
  • Telefon ve emaillerime dönüşleri 5.0000
  • Ekibin profesyonellik ve nezaketi 5.0000
  • Ödeme Süreci 5.0000
  • Bekleme süreleri 5.0000

SON EKLENEN DOKTORLAR

Toplam 1575 doktor var

Dt. Deniz Noyun

Kompozit Lamina (Bonding), Lamine Diş Kaplama (Lam...

DETAYLI İNCELE
Op. Dr. Ebru Yörük

Ulterapi, Liposuction (Yağ Aldırma), Meme Küçültme...

DETAYLI İNCELE
Op. Dr. Ceyhun Aydoğan

Mide Küçültme (Tüp Mide), Mide Botoxu, Mide Bypass...

DETAYLI İNCELE
Dr. Sibel Akıncı

Fraksiyonel Lazer, Altın İğne Radyofrekans, Dolgu ...

DETAYLI İNCELE
Dr. Oya Aydın

Dermapen, Altın İğne Radyofrekans, Dolgu (Genel), ...

DETAYLI İNCELE
Op. Dr. Ahmet Özyazgan

Halluks Valgus, Varis Tedavisi, Kök Hücre Tedavisi...

DETAYLI İNCELE
Dr. Mehtap Uğur

Ameliyatsız Cilt Gençleştirme, Altın İğne Radyofre...

DETAYLI İNCELE
Prof. Dr. Emel Güngör

Fraksiyonel Lazer, Altın İğne Radyofrekans, Dolgu ...

DETAYLI İNCELE
Prof. Dr. İsmet Bayramoğlu

Burun Estetiği...

DETAYLI İNCELE