Hastane Tipi
Şehir

Burun Estetiği Ameliyatım Ve Sonrası

Burun Estetiği Ameliyatım Ve Sonrası
chunlibeauty MEMNUN FİYAT: TL - İstanbul

Bir çok doktorla görüştüm.. Doktorların ününe göre fiyat çok değişiyormuş onu öğrendim.. 17,oooTL d...

14.03.2012

Bir çok doktorla görüştüm.. Doktorların ününe göre fiyat çok değişiyormuş onu öğrendim.. 17,oooTL diyende var 5,oooTL diyende var..

Böyle kafa karışıklığıyla ortalıkta dolanırken doktor arkadaşlarımında tavsiyesi üzerine Etilerde bir hastanenin kapısını çaldık.. Fatih Beyle uzun bir görüşmenin ardından anlaşıp tarih belirledik. Ardından kan testimi yaptırıp evime döndüm..
chunlibeauty - İstanbul - 3 yıl önce

Ameliyat Günü

“Bin kere karar değiştirdim.”
Randevu günüm gelip çattığında heyecandan ölüp, bin kere karar değiştirdim.. Hastaneye adım atar atmaz kalbim ağzımdan fırlayacak gibi büyük bir heyecan içindeydim..  Bekleme odasında beklerken  Anestezi uzmanı ile kısa bir ön görüşme yaptık.. Daha sonra odadayken saat 9-9buçuk tu sanırım hadi sana bir serum bağlayalım dediler.. O serum neydi hala anlamış değilim odadan çıktığımı bile hatırlamıyordum.

Neyse gözümü tekrar aynı odada açınca (sanırım 12-12buçuktu saat) ben koluma bağlanan serumun hafif dalma etkisi yaptığını, kısa süreli uyuyup kalktığımı sandım.. Hatta ilk cümlelerimi gayet net hatırlıyorum ya ben niye uyudum ameliyat. olmayacak mıydım ne zaman olacağım dedim..

Çünkü gözümü kapadığımda da aynı oda, açtığımda da aynı oda geçen süre sanki 15-20 sn gibi gelmişti.  Neyse dedim zorlama kendini olmuş bitmiş ve ölmemişim!  Ben hala işin ölmeme noktasındayım  Acı  hissederim ağrım çok olur inanın gram düşünmedim tek düşüncem ya ölürsem? Tamam abarttığımı kabul ediyorum, bende bilmiyorum bu kadar evhamlı olduğumu.

Narkozun ben de tek etkisi uyandıktan sonra hissettiğim mide bulantısıydı.. Birşeyler yedikten sonra kendimi toparladım iyice açılayım diye biraz yürüyüş yaptırdılar bana..

Takriben 3bucuk gibi herşey normal düzene geçmişti.. Tek sıkıntım yüzümün şişmesiydi.. Onuda yarım saatte bir 15dk lık buz kompresi yaparak kontrol altına aldık..
chunlibeauty - İstanbul - 3 yıl önce

Ameliyat Sonrası- 2. Gün

Bütün gece buz kompresi yaparak uyuyamayan kardeşim Pınar’a teşekkür ediyorum. Çıkmadan önce doktorumuz bizi gördü herşey okey dedi reçetemizi verdi ve bizi taburcu etti..

Gün boyunca ve gece yine buz kompreslerine devam ettik. Ayrıca verilen ağrı kesici, antibiyotik ve burun fısfısını da alıp kullanmaya başladım.. 2. gün kendimi Piglete benzettim
Kardeşimin hediyesi Beyaz Çiceklerimi eve gelince çekebildim;

chunlibeauty - İstanbul - 3 yıl önce

3. Gün

Çürük Sarı Elma ( Eşimin benzetmesi): Şişlerim ve morluklarım hayli inmiş buz kompresini yiter ya sıkıldım diye bırakmıştım..

3. gün ılık bir duş aldım hastane kokusunu üzerimden atıp normal giysilerime geçiş yaptım. Hatta kendimi daha iyi hissetmek için saçımı vs yaptım.. Bütün gün kardeşlerim ve eşimle gırgır şamata yaparak gecirdik. Benim yüzümden eve tıkılı kaldılar.

chunlibeauty - İstanbul - 3 yıl önce

4. Gün

Artık evimdeydim.. Öğlen silikon tamponlarımızı çıkarttırmak için hastaneye gittik.. Neyse ki acısız sızısız oda geçti gitti.. Tamponlar varkende iyi nefes alıyordum ancak çıkınca daha bir iyi almaya başladım..

Burun içim temizlendi kremlendi ve eve yollandık..

chunlibeauty - İstanbul - 3 yıl önce

7. Gün

Bir hafta geçmişti artık yüzümüzde çok çok az bir şişkinlik var ancak morarma vs tamamen yok olmuştu.. Arkadaşımla hastaneye gittik Splint çıkarıldı ve dikişler alındı..

Alcı çıkınca burnuma kısa süreli bir baktım yüz benim yüzüm ama bu burun? nasıl farklı görünüyorum.. Alışmak biraz zaman alacak gibi düşündüm.. Sonra burnum şişmesin şekli otursun diye bantlandı.. Buda 5 gün kalacakmış;

chunlibeauty - İstanbul - 3 yıl önce

8. Gün

Yani bugün sağlık sorunu olan, burnunun şeklinden hoşlanmayan arkadaşlarıma korkmak için hiç bir sebep olmadığını gönül rahatlığıyla söylüyorum. Gecen bir haftada gr ağrı hissetmedim e ölmedim de? Üstelik daha güzel ve işlevsel bir buruna da sahibim artık daha ne isterim! Burnumun son şeklini salı günü bantlar çıkınca çekeceğim

chunlibeauty - İstanbul - 3 yıl önce

Son Söz

Üzerinden bir buçuk yıl geçtikten sonra ki yorumlarıma gelecek olursak.. Burnunuzdan rahatsızsanız kesinlikle bu ameliyatı öneririm. Ancak kusursuz bir burun bekleyerek bu ameliyata girmeyin..

Doktorlar bir burnu mükemmel ötesi yapabilirken bir burnu kötü yapabiliyor. Biraz da şans işi olsa gerek. Mesela benim burnum yan profilden gayet yüzüme uygun doğal bir burun oldu ancak ön profilden burun deliklerim orantısız. Kız kardeşimin ise hem önden hem de yan profilden çok kusursuz bir burnu oldu.. Bu yazım da sadece ameliyat sürecimi paylaştım. Doktor seçiminiz kendi kararınızdır.

Bu deneyimi faydalı buluyor musunuz? EVET - HAYIR
0 kişi bu deneyimi faydalı buldu

BENZER DENEYİMLER

MEMNUN FİYAT: TL
sematugce - İstanbul - 2 yıl önce gönderildi.
MEMNUN FİYAT: TL
S. Seymen - Adana - 4 ay önce gönderildi.

GERÇEKLEŞTİREN DOKTOR

Bir çok doktorla görüştüm.. Doktorların ününe göre fiyat çok değişiyormuş onu öğrendim.. 17,oooTL diyende var 5,oooTL diyende var.. Böyle kafa karışıklığıyla ortalıkta dolanırken doktor arkadaşlarımında tavsiyesi üzerine Etilerde bir hastanenin kapısını çaldık.. Fatih Beyle uzun bir görüşmenin ardından kendisi çok güven verdiği ve en ufak ayrıntıyı bile benimle paylaştığı için kendisiyle anlaşıp tarih belirledik.

  • Doktorun yaklaşımı 5.0000
  • Sorularımı cevaplandırılması 5.0000
  • Tedavi sonrası takip 5.0000
  • Benimle geçirdiği zaman 5.0000
  • Telefon ve emaillerime dönüşleri 5.0000
  • Ekibin profesyonellik ve nezaketi 5.0000
  • Ödeme Süreci 5.0000
  • Bekleme süreleri 5.0000

SON EKLENEN DOKTORLAR

Toplam 1693 doktor var

Prof. Dr. Meral Şaşoğlu

Saç Ekimi...

DETAYLI İNCELE
Uzman Dr. Zerrin Baysal

Leke Tedavisi, Ben (Nevüs) Aldırma, Kimyasal Peeli...

DETAYLI İNCELE
Op. Dr. İrem Hepyılmaz

Ameliyatsız Genital Estetik (Kadın Estetiği), Amel...

DETAYLI İNCELE
Doç. Dr. Ünal Sabancı

Mide Bypass (Gastrik Bypass) Ameliyatı , Mide Küçü...

DETAYLI İNCELE
Op. Dr. Onur Parlak

G Noktası Büyütme, Klitoris Estetiği, Lazerle Geni...

DETAYLI İNCELE
Op. Dr. Berat Çiğdem

Bacak Germe, Popo Büyütme, Dolgu Uygulamaları, Boy...

DETAYLI İNCELE
Dr. Ferda Gül Özbey

Yanak Dolgusu, Selülit Tedavisi, Yara İzi Düzeltil...

DETAYLI İNCELE
Op. Dr. Doğuş Yalçın

Vaser Liposuction, Bacak Germe, Boyun Germe, Badem...

DETAYLI İNCELE
Op. Dr. Müge Yalçın

Yanak Dolgusu, Dolgu Uygulamaları, Meme Dikleştirm...

DETAYLI İNCELE