Sırala
17 September 2019
Tedaviden 4 yıl sonra

Boy uzatma ameliyatına karar vermek çok zor ama sonucu düşününce her şeye değiyor

Boy uzatma ameliyatına karar vermek çok zor. Ama ben size bu sürecimi anlatmak istiyorum. Çünkü bu süreci yaşayanların derdine ortak olmak istiyorum. Herkesin kafasında bu ameliyatın acılı bir şey olduğuna dair bir izlenim var o kısma geleceğim ama şunu söylemeliyim ben asıl acıyı boyum kısayken çektim. Ergenliğime kadar zaten kısa bir çocuktum ergenlikten sonra da boyum düşündüğüm gibi uzamadı ve 1.60'larda kaldı. O günlerde bile bu ameliyatı hep araştırdım. Ameliyatsız uzayamayacağımı farkettiğimde bu ameliyatı olmaya karar verdim.

Ameliyatımı olalı 4 yıl oluyor. Bu süreçte elbette zorlu günler geçirdim.

Önce biraz ameliyatımı anlatayım. Holyfix cihazıyla ameliyat oldum. Bu cihaza alışmalıydım çünkü bununla uzun bir dönem geçirecektim. Üzerinde çiviler olan bu cihaz sayesinde uzayacaktım. Günde 1 mm uzayacaktım bu acayip bir şeydi. Rüyam gerçekleşiyordu.

Tabi her şey bu kadar acısız ilerlemiyordu. Ağrı kesiciler imdadıma koşuyordu.

İlk 3 ay desteksiz yürümedim. Tabi bu süreci hep sonucu düşünerek geride bıraktım. Toplamda 6cm uzamıştım. Bu inanılmazdı ve fizik tedavinin de yardımıyla bu süreci rahat geçirmiştim.

Kemiklerin kaynamasını beklemek sıkıntılıydı. Siz siz olun egzersizleri ihmal etmeyin bu süreçte ben biraz sonucun sevinciyle bu kısmı ihmal ettiğim için bu süreç benim için uzadı. Daha fazla süre bu aletle yaşamak zorunda kaldım.

Aslında sonradan yazınca bazı detaylar eksik kalabiliyor. Daha nice şeyler yaşadım ama sonuca şu an o kadar odaklıyım ki hepsi geldi geçti.

Şimdi çok daha rahat sürdürüyorum yaşamımı ve herkesin bunu farketmesi çok hoşuma gidiyor.

Yorum Yaz 0 Yorum
Boy Uzatma Ameliyatı Soru/Cevapları
Tümünü Gör
Boy uzatma ameliyatı 4 doktor cevapladı
Fizik tedavi 4 doktor cevapladı
Doktora Sor Doktora Sor