Hastane Tipi
Şehir

Bir şey yaptım ve hayatım değişti -Burun Estetiği

Bir şey yaptım ve hayatım değişti -Burun Estetiği
Sonert MEMNUN FİYAT: 0 TL - İstanbul

Burnumla ilgili ciddi sorunlarım vardı. Geceleri burnum çok tıkalı oluyordu, genelde uyurken ağzımı...

24.12.2009

Burnumla ilgili ciddi sorunlarım vardı. Geceleri burnum çok tıkalı oluyordu, genelde uyurken ağzımı açmak zorunda kalıyordum. Sabahları boğazım kupkuru kalkıyordum, gece çok fazla su içmek zorunda kalıyordum. Denizde dalamıyor, kafam 1 metre derinde bile patlayacak gibi acıyordu. Özellikle haftasonları sabahtan akşama kadar süren kronik baş ağrılarım vardı. Kafamı eğdiğimde sinüslerim acıyor, sanki biri alnıma durmadan yumruk atıyor gibi oluyordu. Bu sıkıntıdan muzdarip birini gördüğüm zaman "hadi gidelim beraber ameliyat olalım" diyordum fakat kendime bir yandaş bulamıyordum. yakın arkadaşım Yılmaz2ın ameliyat olacağını öğrendim ve ameliyat sürecini dikkatle takip ettim. Baktım ki bir problem yok. Hemen ben de aynı ameliyattan olmaya karar verdim ve Yılmaz'ı ameliyat eden doktordan randevumu aldım. :))
Sonert - İstanbul - 2 yıl önce

Ve ameliyat günü geldi çattı!

Aç aç gittim hastaneye. İşlemleri yaptık ve odama yatırıldım. Hemen kelebek taktılar ve gerekli tıbbi işlemler orada başladı. Sıkıntılı bir bekleyiş hakimdi. Odam Çamlıca manzaralıydı.

Beni alıp röntgen odasına götürdüler. Yatağa yatışımdan, taburcu olana kadar hastane içindeki tüm seyahatlarım tekerlekli sandalye üzerinde oldu bu arada. Hastabakıcımın tabiriyle "BMW". BMW ile röntgene gidip geri geldik, tekrar yatağa yattım. Allahım ne kadar buhranlı bir bekleyişti. Dakikalar sanki yıllar gibi geliyordu.

Arada anestezi hekimi gelip anestezi ile ilgili bilgileri aktardıktan sonra bir form imzalattı. Ardından ameliyatten önce son kez bitirim hastabakıcım odaya gelip beni ameliyat giysilerine soktu. Artık ameliyat için hazırdım, yataklı sedye geldi ve ona yatırıldım. Hemşire kelebekten bir ön anestezi gibi birşey zerketti. Amanın, inanılmaz birşey. Cengaverleştirici. Güle oynaya gidiyorsun ameliyathaneye.

Dünya dönüyor, herkes bir acayip gözüküyor. Araları hatırlamıyorum. Ameliyathaneye girdiğimi hatırlıyorum Orada bir hastabakıcı gelip bana "aslan gibisin maaşallah" dediğini hatırlıyorum. Sonra beni köşeye bir yere park etti. Bir süre orada bekledim. Sonra melek gibi bir hemşire belirdi önümde. Detaya girmiyim, kelebekten başka birşey de o zerketti. Hemşirenin bana güldüğünü görünce ben de güldüm fakat zerkettiği sıvı kolumu acayip yaktı. Of of çok yaktı bu dememe kalmadan bayanın bana "güle güle" dediğini duydum, suratıma bir maske geldi ve gerisini hatırlamıyorum.

Sonert - İstanbul - 2 yıl önce

Odamda gözlerimi açtım

Tam filmlerdeki gibi. Balık gözü gibi objektifin dibine girmiş insan suratları. Soner Bey, Soner Bey diyorlar.

Gözümü açınca puf diye kayboldular. Anestezi insanın boğazında iğrenç bir his bırakıyor. Öksüre öksüre bir hal oldum, yavaş yavaş kendime geliyordum. Ellerim çok üşüyordu. Midem acayip bulanıyordu fakat birşey yemem içmem yine yasaktı, anestezinin etkisi geçene kadar.

Ameliyattan sonra 2-3 saat daha aç ve susuzdum. Bu süre bitince yemek olarak tatsız tuzsuz bir çorba ve bir komposto getirildi. O çorbanın bile tadı o kadar güzel gelmişti ki, bol tuzlu sarımsaklı limonlu işkembe çorbası gibi geldi. Bir yarım saat sonra ise normal yemek yiyebildim.

Sonert - İstanbul - 2 yıl önce

İlk gece oldukça sıkıntılı geçiyor

Bir ömür boyu rahat etmek için katlanılan en sıkıntılı gece. Burnumda tamponlar olduğu için hava girmiyor dolayısıyla ağzımdan nefes alıyordum ama komple ağzımdan. Çok berbattı. Yatağı da tam yatırmak yasak, yarı dik pozisyonda uyu uyuyabilirsen. Hala anestezi damarlarımda dolaştığı için tuvalete gidiş gelişler de sıkıntılı, baş dönme riski var. Burnumda tampon olduğu içinse hapşırmak falan yasak ama bunun için bir ilaç veriliyor. Bu ilaç hapşırmayı engelliyor. Neyse bu iğrenç geceden sonra sabah son testler yapıldı ve tekrar röntgene gittik, yine BMW ile. Sonrasında doktorun odasındaydık. Orada, bu ameliyatın en sevimsiz kısmı olan tampon çıkarma operasyonu oluyor. Korkutucu birşey değil, hatta benim için son derece rahatlatıcı birşey olduğu için hoşuma bile gitti. Her iki burundan birer hamsi büyüklüğünde birer tampon çıkıyor. Bu tampon jel kıvamında garip bir madde. Çıkarken hiçbir his vermiyor, acı veya gıdıklama gibi birşey hissetmiyorsunuz. Sonra tamponun altında kalan sümük vb ifrazatları temizliyor ve yeni burnunuzla yeni hayatınıza hazırsınız.

Sonert - İstanbul - 2 yıl önce

Dünyam değişti!!!!

Ameliyattan sonra baş ağrılarımın kesilmesi ve en en en önemlisi nefes alışımdaki muazzam değişiklik hemen kendini hissettirdi. Resmen nefes almıyormuşum dedirtti. Dünyam değişti. Artıık ağzımı hiç açmıyorum. Geceleri çok rahatım.

Bu sorunlardan muzdarip olan herkese tavsiyem, bu ameliyatı geciktirmemeleri. Olun, ve artık dünya sizin için çok farklı bir yer olacak, söz veriyorum...

Bu deneyimi faydalı buluyor musunuz? EVET - HAYIR
0 kişi bu deneyimi faydalı buldu

BENZER DENEYİMLER

MEMNUN FİYAT: 0TL
s..r - İstanbul - 2 ay önce gönderildi.

GERÇEKLEŞTİREN DOKTOR

Doktorun karşısına geçtim ve "ameliyat olmam lazım" dedim. Doktor haklı olarak "dur bakalım ona ben karar veririm" dedi. Beni muayene etti ve "ameliyat olman lazım" dedi. Bunu söylemek bana mı düştü diye düşünüyorum fakat belirtmek istiyorum: doktorumuz işinin ehli. Özellikle ameliyatla ilgili konuşurken bir hayli güven verdi. Arkadaşım da gözümün önünde canlı örnekti zaten.

  • Doktorun yaklaşımı 5.0000
  • Sorularımı cevaplandırılması 5.0000
  • Tedavi sonrası takip 5.0000
  • Benimle geçirdiği zaman 5.0000
  • Telefon ve emaillerime dönüşleri 5.0000
  • Ekibin profesyonellik ve nezaketi 5.0000
  • Ödeme Süreci 5.0000
  • Bekleme süreleri 5.0000

SON EKLENEN DOKTORLAR

Toplam 1576 doktor var

Op. Dr. Erman Ak

Kepçe Kulak Ameliyatı, Liposuction (Yağ Aldırma), ...

DETAYLI İNCELE
Op. Dr. Nazmi Yoğurtçu

Popo Büyütme, Vajina Daraltma, Kepçe Kulak Ameliya...

DETAYLI İNCELE
Dt. Deniz Noyun

Kompozit Lamina (Bonding), Lamine Diş Kaplama (Lam...

DETAYLI İNCELE
Op. Dr. Ebru Yörük

Ulterapi, Liposuction (Yağ Aldırma), Meme Küçültme...

DETAYLI İNCELE
Op. Dr. Ceyhun Aydoğan

Mide Küçültme (Tüp Mide), Mide Botoxu, Mide Bypass...

DETAYLI İNCELE
Dr. Sibel Akıncı

Fraksiyonel Lazer, Altın İğne Radyofrekans, Dolgu ...

DETAYLI İNCELE
Dr. Oya Aydın

Dermapen, Altın İğne Radyofrekans, Dolgu (Genel), ...

DETAYLI İNCELE
Op. Dr. Ahmet Özyazgan

Halluks Valgus, Varis Tedavisi, Kök Hücre Tedavisi...

DETAYLI İNCELE
Dr. Mehtap Uğur

Ameliyatsız Cilt Gençleştirme, Altın İğne Radyofre...

DETAYLI İNCELE