Hastane Tipi
Şehir

Burun Ucu Estetiği Fiyatları Pahalı mı? Yaptıranlar ve Tipplasti Hakkında Her Şey

Bahar Özbal tarafından yazılmıştır. Son güncelleme: 24 Nisan 2020

Burun ucu estetiği ameliyatı fiyatlarında, ödenecek rakamın belirlenmesine etki eden pek çok unsur vardır.


BURUN ESTETİĞİ YAPTIRANLAR - DENEYİMLERİ (199 Deneyim) 

BURUN ESTETİĞİ DOKTORLARI (814 Doktor) 

BURUN ESTETİĞİ VİDEOLARI (8 Video) 

BURUN ESTETİĞİ DOKTOR SORU&CEVAPLARI (337 Soru&Cevap ) 


Bu unsurların başında gerçekleştirilecek ameliyatın sadece burun ucu mu yoksa burun kemiğine de müdahale edilip edilmeyeceği gelir.

Burun Ucu Estetiği doktor seçimi

Diğer bir deyişle estetik burun ameliyatına ek burun ucu ameliyatı mı yapılacak yoksa sadece burun ucu ameliyatı mı yapılacak?

Burun ucu estetiği ameliyatı fiyatları bu ana unsurun tespitinin ardından; burun ucu estetiği ameliyatı için seçilen doktor, hastane, burun ucu estetiği ameliyatının gerçekleştirileceği hastanenin bulunduğu il hatta ilçe gibi pek çok kritere göre farklılık gösterir.

Bu makalemizde tüm detayları ile burun ucu estetiği fiyatlarının belirleyici özelliklerini bulabilirsiniz.

Çoklu ya da Tekil Ameliyat Modelinin Burun Ucu Estetiği Fiyatına Etkisi

Burun ucu estetiği ameliyatı fiyatları taban ve tavan ücretleri, ameliyatın tekil mi çoklu mu yöntem altında gerçekleştirileceğine bağlı olarak değişiklik gösterir.

Burun Ucu Estetiği Ameliyatı tek başına uygulanacak ise;

Burun ucu estetiği       

           1- Hastanede yatış verilmez; bu durumda burun estetiği fiyatında, fiyata etki eden hastane masraflarındaki konaklama bedeli burun ucu ameliyatı fiyatları için geçerliliğini yitirir. Bu önemli bir fiyatlandırma adımıdır.

           2- Ameliyat Süresi Daha Kısadır; estetik burun ameliyatı süresine oranla burun ucu estetiği ameliyatı daha kısa sürer.

Bu durumda kişi genel anestezi altında operasyonu geçirmiş dahi olsa (bazı durumlarda lokal anestezi altında da yapılabilir) ameliyatı takip eden 6-8 saat sonra taburcu edilir. Bunun nedeni 4 saatlik bir ameliyat ile 1 saatlik ameliyat için kişiye uygulanan anestezi oranının az olmasıdır.

Genel anestezi altında dahi ameliyat yapılsa hastanede yatış yapılmasına gerek görülmez. Fiyata etki eden hastane ve ameliyathane masraflarındaki bedel burun estetiği fiyatlarında önemli bir fiyatlandırma adımı olarak göze çarparken, burun ucu estetiği ameliyatı fiyatları için aynı şeyi söylemek söz konusu olmaz.

Burun Ucu Estetiği Ameliyatı, Estetik Burun Ameliyatı ile birlikte uygulanacak ise;

Burun ucu estetiği         

 

           1- Hastanede yatış verilir; burun estetiği ameliyatları ortalama 1,5 - 4 saat aralığında; çoğunlukla genel anestezi altında gerçekleştirilir. Bu süre estetik burun ameliyatı ortalama 30 dakika ile 1,5 saat arasında işlemin büyüklüğüne göre değişiklik gösterir.

Genel anestezi altında planlanan burun estetiği ameliyatında genellikle 1 özel durumlarda ise 2 gece hastanede yatış söz konusudur.

Estetik burun ameliyatına eşlik eden burun ucu estetiği ameliyatı fiyatlarına etki edecek en önemli ücretlendirme kalemlerinden biridir. Hastanenin sunduğu otelcilik hizmetine bağlı olarak burun ucu estetiği fiyatlarında ciddi artış meydana gelebilir.

           2- Estetik Burun Ameliyatı ile Birlikte Fiyatlandırılır: Burun estetiği ameliyatının eşlik ettiği burun ucu ameliyatı fiyatları ayrı hesaplanmaz. Doktorunuz sizin için öngördüğü burun estetiği ameliyat planına göre bir fiyat teklifi hazırlar bu teklifin kapsamında burun ucu ameliyatı fiyatı da vardır.

Burun Ucu Estetiği Fiyatları SGK Kapsamında mıdır? 

SGK kapsamına giren estetik ameliyatlardaki durum burada da söz konusudur. "Burun ucu estetiği fiyatları SGK kapsamında mıdır?" sorunun yanıtı elbette ki hayır, tıpkı burun estetiği ameliyatı gibi estetik uygulama kabul edildiği için burun ucu estetiği fiyatları da özel uygulama kapsamında değerlendirilir. SGK burun estetiği giderlerini karşılamaz.

Burun estetiği ve burun ucu estetiği fiyatları eğer estetik amacıyla değil de sağlık sorunları nedeniyle zorunlu gerçekleştiriliyorsa tamamen SGK kapsamı altında yapılabilir.

Özel sağlık sigortaları için de durum pek farklı değil. Kişinin özel sağlık poliçesi burun ameliyatlarını kapsayacak şekilde hazırlanmış olsa bile sınırlama SGK burun ve burun ucu ameliyatı fiyat politikası ile aynı mantıkla hareket eder.

Sağlık sorunları nedeniyle planlanan aynı zamanda da estetik kaygıların giderildiği ameliyatlarda ise; ister özel ister SGK olsun her iki sigorta modeli de estetik harici tutulan ameliyat ve giderlerini ödemeyi kabul eder.

Burun Ucu Estetiği Ameliyatı Fiyatlarına Hastane Giderlerinin Etkisi

burun ucu estetiği hastane

Hastanenin sunduğu/sunacağı otelcilik hizmetinin konfor ve lüks detayları, burun ucu estetiği ameliyatı fiyatlarında büyük farklar oluşturur. Konaklamanın eşlik ettiği durumlarda bu fark, burun ucu estetiği ameliyatı fiyatının ciddi şekilde yükselmesine neden olur.

Özel hastane ve devlet hastanesinde yapılacak burun ucu estetiği ameliyatı fiyat farklılıkları da çok büyüktür. Yukarıda söz ettiğimiz şekli ile eğer burun ucu estetiği ameliyatı sağlık sorunlarına bağlı yapılma zorunluluğu varsa devlet hastanesindeki hastane giderleri, doktor ücretleri gibi masraf kalemleri SGK kapsamı altında planlanabilmektedir.

Bu durum özel hastanelerde, özel sağlık sigortası kapsamı için de geçerlidir. Sağlık gerekçeli burun ucu estetiği ameliyatı fiyatı hesaplanırken estetik uygulamalar kapsam dışı tutularak kişiye yansıtılır.

Burun Ucu Estetiği Fiyatlarına Doktor Seçiminin Etkisi

burun ucu estetiği

Burun ucu estetiği yaptırmadan önce burun ucu estetiği ameliyatı olanların fotoğrafları referans olarak düşünülebilir.

Burun ucu estetiği ameliyatında doktor seçimi aynı burun estetiği doktor seçimi gibi ameliyatın tekil mi çoğul mu tercih edileceği, ameliyatın fiyatlandırılması ve başarısı açısından önem taşır.

Sizin için sadece "burun ucu estetiği ameliyatı olursam pişman olur muyum?" sorusuna kendi içinizde olumlu karar vermenizin ardından, tercih edilen doktorun anlaşmalı hastane listesi, burun ameliyatı öncesi ve sonrası klinik hizmetleri, doktorun popülerlik düzeyi (gerçekleştirdiği ameliyatlarla ün kazanmış, ünlü kişilerin doktoru diye anılan ya da doktorluk ünvanına göre -doc, prof gibi- hekimlerin de farklı ücret skalaları bulunmaktadır) gibi etkenler burun ucu ameliyatı fiyatlarına etki etmektedir. Seçilen doktorun kliniğinin yer aldığı semt dahi burun ucu estetiği fiyatlarını yükseltme eğilimine sahiptir.

Burun Ucu Estetiği Fiyatları İl ve İlçelere Göre Farklılık Gösterir

burun ucu estetiği fiyatı

Burun ucu ameliyatı fiyatları ilden ile hatta ilçeden ilçeye farklı ücretlerde karşımıza çıkar. Bunun nedeni bölgelerin sosyo-ekonomik gücü ile doğrudan ilişkilidir.

Biri diğerinden daha iyi ya da daha kötü diye değerlendirilemez. Örneğin İstanbul’un ilçeleri arasında bile burun ucu estetiği fiyat farklılıkları söz konudur. Burun ucu estetiği ameliyatı Levent semtinde, Beylikdüzü semtine oranla %30 daha yüksek fiyatlandırılmaktadır

Burun ucu estetiği Levent’te 2020 yılı itibariyle ortalama 9000 TL ve üzeri fiyatlandırılırken burun ucu estetiği Beylikdüzü’nde ortalama 6000 TL ve üzeri fiyatlandırılmaktadır. Bu örnekleri çoğaltmak mümkün. Yine 2020 yılı için İstanbul’da Şişli’de burun ucu estetiği fiyatları 10000 TL’den başlarken; Ataşehir’de burun ucu estetiği fiyatları ortalama 7000 TL ve üzerinde fiyatlandırılmaktadır.

2020 burun ucu estetiği fiyatları Ankara için 2020'de ortalama 6000 TL ile 10000 TL arasında gerçekleştirilirken Gaziantep’te aynı ameliyat en çok 6000-7000 TL’ye yapılabilmektedir. 

Antalya’da burun ucu estetiği fiyatları 4000 TL - 8000 TL arasında gerçekleştirilirken burun ucu estetiği ameliyatı fiyatları 2020 yılı için İzmir’de 6000 TL -10000 TL arasında yapılmaktadır.