09 August 2018

Burun estetiğinde 3D Vectra avantajı

Burun Estetiği

NTV’de yer alan haberde Burun Estetiğinde 'ameliyattan sonra nasıl görüneceğim' kaygısının bittiğini ileri süren KBB Uzmanı Op. Dr. Ümit Filiz, "3D Vectra hastaların operasyon ile ilgili kaygılarını yok eden, beklentilerini tam olarak aktarabildiği bir sistem" dedi.

Burun estetiğinde 3D tekniği

Kişinin estetik operasyonlar sonrasında nasıl bir görünüme sahip olacağını önceden izleyebilmesine olanak sağlayan 3D Vectra teknolojisi hakkında değerlendirmelerde bulunan KBB Hastalıkları Uzmanı Op. Dr. Ümit Filiz, söz konusu teknolojisi sayesinde hastanın operasyon öncesinde doktoruyla görüşerek beklentilerini daha net aktarabildiğini dile getirdi.

Burun Estetiği ameliyatı

Burun Estetiği ameliyatlarının Türkiye ve dünyada en çok tercih edilen estetik operasyonlardan biri olduğuna işaret eden Op. Dr. Ümit Filiz, burun görüntüsündeki küçük bir değişimin yüzdeki ifadeyi de fark edilir oranda değiştirdiğini belirtti. Op. Dr. Ümit Filiz, şunları kaydetti:

"Hastanın ameliyat sonrası tahmini sonucu görmeleri, sürecin daha sağlıklı ilerlemesini ve doktorun hastanın beklentilerine hakim olmasını sağlıyor.

Burun Estetiği 3D görüntüleme programı

Üç boyutlu (3D) fotoğraf sistemlerindeki gelişmeler yeni bilgisayar programlarıyla desteklenerek estetik ameliyat olmayı düşünen hastalarda ameliyat sonrası ortaya çıkması beklenen sonucu göstermeye izin veriyor.

İşlem, hastanın Vectra 3D kamerasıyla üç boyutlu fotoğrafının çekilmesiyle başlıyor ve ardından cerrahın özel bir program kullanarak ameliyat planlaması yapması ve ameliyat sonrası beklenen görünümün üç boyutlu olarak hastaya gösterilmesiyle devam ediyor."

HER BURUN, HER YÜZ TİPİNE UYGUN DEĞİL
Op. Dr. Ümit Filiz, Burun Estetiği olacak hastaların bir kısmının elinde ünlü bir kişinin fotoğrafıyla gelip aynı burundan isteyebildiğini aktardı.

Burun estetiği öncesi sonrası

Op. Dr. Ümit Filiz bazen hastaları ikna etmenin son derece zor olabildiğine vurgu yaptı ve her burnun her yüz tipine uygun olmayabildiğini bildirdi. Op. Dr. Ümit Filiz, şu ifadeleri kullandı:

"3D Vectra öncesinde hastaların beklentilerini anlayabilmek için sınırlı simülasyon programlar kullanılmaktaydı.

3d görüntüleme burun estetiği için

Bu programlarla elde edilen görüntülerin gerçeklikten uzak olması ve hastaya ait faktörlerin kişiselleştirilememesi gibi dezavantajlar mevcuttu.

Bu sistemde ise görüntü 3D olduğu için farklı açılardan hastanın her halini görebilmesi sağlanıyor. Böylece hasta fikirlerini belirtiyor ve planda değişiklikler yapılabiliyor.

Sistemin en büyük avantajı, beklenen sonucu hala kullanılmakta olan programlarda olduğu gibi sadece yan profilden değil, önden, alttan, çaprazdan, yani nereden isterseniz oradan, görebilmeniz.

Programda hastaların anlaması gereken en önemli şey bunun ameliyat sonucu olmadığıdır.

3D Vectra hastanın istediği sonucu doktor ile eksiksiz paylaşabilmesi, düşüncelerini aktarabilmesi için iyi bir yöntem."

Kaynak: NTV


Burun Estetiği ile ilgili yazılar