09 June 2017

Burun Estetiği Öncesi, Sonrası, Ünlüler ve Erkekler

Burun Estetiği

Burun estetiği yaptırmaya karar veren her kişinin en çok merak ettiği soruların başında burun estetiği öncesi sonrası süreçte kendisini nelerin beklediği vardır.


BURUN ESTETİĞİ YAPTIRANLAR - DENEYİMLERİ (203 Deneyim) 

BURUN ESTETİĞİ DOKTORLARI (814 Doktor) 

BURUN ESTETİĞİ VİDEOLARI (8 Video) 

BURUN ESTETİĞİ DOKTOR SORU&CEVAPLARI (337 Soru&Cevap) 


Ameliyat öncesi dikkat edilmesi gerekenlerden ameliyat sonrası burnun alacağı nihai görünüme, karar aşamasından burun estetiği iyileşme sürecine uzayan bu soruların yanıtlarını bilmek, beklentilerin doğru şekillenmesini sağlarken kişinin endişe ve korkularından da uzaklaşmasına yardımcı olacaktır.

Burun Estetiği Gerektiren Septumlar

Günümüzde burun estetiği en sık tercih edilen estetik ameliyatların başında gelmektedir. Yapısal bozuklukların düzeltilmesi, travmaya bağlı şekil deformasyonları, septum deviasyonu ve daha bir çok sağlık ve estetik kaygı ile karar verilen burun estetiği ameliyatı öncesi ve sonrası kişiyi bekleyen süreçlere göz atalım.

Ameliyat olmaya karar verilmesinin ardından kişi için hazırlık süreci başlar. Kişinin psikolojik olarak hazır olması, beklentilerinin belirlenmesi, operasyon sonrası burun ve dolayısıyla burun estetiği sonrası yüzün alacağı son görünümün nasıl olacağının bilinmesi için burun estetiği sonrası çizimleri önem taşır.

Burun Estetiği Öncesi Sonrası Simülasyon Programı


 

Doktorunuzdan burun estetiği programı ile nihai görünüm simulasyonu hazırlamasını isteyebilir, böylece burun estetiği öncesi sonrası fotoğrafları karşılaştırma şansını ameliyat öncesi elde edebilirsiniz.

Burun estetiği öncesi sonrası fotoğrafları incelemek de size ameliyatın sonucu hakkında bilgi verecektir. İnternet üzerinden yapacağınız küçük bir araştırmada hem burun estetiği gerçek kişilerin hem de ünlülerin burun estetiği öncesi sonrası görüntülerine kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Burun Estetiği Doktorunun ÖnemiAncak unutulmamalıdır ki burun estetiği ameliyatlarının tamamı kişiye özel planlanır. Bu nedenle eşsiz yani benzersizdir. Kısaca bu araştırma sonucunda beğendiğiniz ünlülerin burun estetiği öncesi sonrası görüntüleriyle burun estetiği doktorunuzun kapısını çalmanız doğru beklentilerle hareket etmenizi önleyecek ve sonuç yanıltıcı olacaktır. 

Bu araştırmayı lütfen bilgi almak ve karşılaştırma yapabilmek adına gerçekleştirin.

Burun Estetiği Öncesi Sonrası Hazırlık ve İyileşme Süreci           

           1- Burun Estetiği Öncesi Yapılan Testler: 


Burun estetiği ameliyatı öncesi standart kan testlerinin mutlaka yapılması gerekir. 

  • Rutin Biyokimya
  • Hemogram,
  • PTT - PTZ - APTT
  • Eliza

Bu gibi, kan grubunun tespitinden kandaki pıhtılaşmaya kadar anestezi öncesi yapılan rutin kan testlerinin yanı sıra 40 yaş üstü kişiler için akciğer grafisi ve kalp elektrografisine de ihtiyaç duyulacaktır.            

           2- Burun Estetiği Öncesi Sonrası Alınan Sürekli İlaçların Sonlandırılması ve Beslenme

Burun Estetiği Öncesi Sonrası Alınan Sürekli İlaçların Sonlandırılması ve Beslenme


Ameliyatın en az 10 gün evvelinden kanamaya neden olabilecek kan sulandırıcı ilaç kullanımının sonlandırılması ve beslenme önerilerine uyulması önemlidir.

Balık yağı, keten tohumu, sarımsak, Omega 3 içerikli ilaç ve gıdalar, Ginseng içerikli ilaç ve gıdalar, zencefil, E Vitamini, Gingo biloba, kanı sulandırdığı bilinen avokado, kiraz ve narenciyeler gibi trombosit fonksiyon bozukluğuna neden olacak, besin, ilaç ve katkı maddelerinden uzak durulmalıdır.

           3-  Burun Estetiği Öncesi Sonrası Sigara Kullanımı 

Burun Estetiği Öncesi Sonrası Sigara Kullanımı 

Diğer tüm ameliyatlarda olduğu gibi sigara kullanımı özellikle solunum işlevini ilgilendiren burun estetiği ameliyatı öncesi ve sonrasında terk edilmesi gereken alışkanlıklardandır. 

Burun estetiği öncesi sonrasında sigara kullanımı kişinin yaşam kalitesini olumsuz etkiler ve iyileşme sürecini yavaşlatır. Bu sebeple burun estetiği ameliyatından en az 1 ay önce sigara kullanımının sonlandırılması önerilir.           

           4- Burun Estetiği Ameliyatı Günü Hastanede Sizi Neler BekliyorBurun estetiği ameliyatı ortalama 1,5 ile 4 saat arasında süren, genel anestezi altında açık ya da kapalı ameliyat yöntemi ile gerçekleştirilen ve sonrasında genellikle hastanede 1 gece yatış ardından taburcu olunan bir süreci kapsar.

Ameliyat günü hastaneye boş mide ile gelinmesi önemlidir. Bu nedenle ameliyat saatinden 8 saat evvel yeme 4 saat evvel de içme işlemi sonlandırılmalıdır. Cilt, makyaj ve benzeri kozmetik ürünlerden arındırılmalı, oje kullanılmamalıdır. Varsa burun kıllarının alınmış, traş ve benzeri ihtiyaçlar karşılanmış olması kişinin burun estetiği sonrası dönemine hazır olması için önemlidir.

Ameliyathaneye alınma sürecinde hastane personeli sizi ameliyat için hazırlayacak ameliyat sonrasında odanıza alındığınızda giyinmenize yardımcı olacaktır.      

           5-Burun Estetiği Sonrası Tampon Kullanımı

Burun Estetiği Sonrası Tampon Kullanımı

Burun estetiği sonrası tampon kullanılıp kullanılmayacağı doktorunuzca kararlaştırılacaktır ama odanıza alındığınız zaman burnunuzun üzerinde plastik atel-alçı olacak, bu alçı 7 gün sonra yine doktorunuz tarafından çıkarılacaktır. Ameliyatı takip eden ilk 24 saat 2 saatte bir değişen buz kompresi uygulaması yapılması şişlik ve morluk oluşumunu engellemek adına önemli bir uygulamadır.      

           6- Burun Estetiği Öncesi Sonrası Soğuk Algınlığı ve İyileşme Süreci

Burun estetiği öncesi sonrası eğer soğuk algınlığı ya da grip olunursa doktorunuz mutlaka bilgilendirilmelidir. 

Burun estetiği sonrası üst solunum yolu enfeksiyonu iyileşme sürecini olumsuz etkiler ve kişinin sıkıntılı bir iyileşme dönemi yaşamasına neden olur. 

Bu aşamada doktorunuz sizi rahatlatacak yöntemlerin kullanımını planlayarak ek takviyelerle hastalığı bertaraf etmenize yardımcı olacaktır. Ameliyat öncesi üst solunum yolu enfeksiyonu söz konusu olduğunda iyileşmeniz beklenerek yeni bir ameliyat takvimi yapılacaktır.

              7- Burun Estetiği Öncesi Sonrası Detaylı İnceleme

Burun Estetiği Öncesi Sonrası Detaylı İnceleme


Ameliyat öncesi ve sonrası doktorunuz mutlaka burun estetiği öncesi sonrası fotoğraflarınızı çekecektir. Böylece ameliyat sonrası gerekli karşılaştırmayı yapabilir, beklentilerinizin ne oranda karşılandığını ölçümleyebilirsiniz.

Burun estetiği öncesi sonrası erkek ve kadın için bazı farklılar içermektedir. Erkek burun estetiğinde dikkat edilecek temel unsur erkeksi görüntünün korunmasıdır. Bu hedeften hareketle erkek burun estetiğinde kadın burun estetiğinde olduğu gibi burun ucu kaldırma işlemi yer almaz, almamalıdır. 

Burun ucunun kaldırılması daha feminen bir görünüm kazandıran bir harekettir erkeklere uygulanmamalıdır. Burun estetiği öncesi sonrası fotoğraflarına bakıldığı zaman burun estetiği yaptıran erkeğin doğal görüntü ve havasının korunmuş olduğunun gözlemlenmesi gerekir.

           8- Burun Estetiği Öncesi Sonrası Erkeklerin Ameliyata Hazırlanma ve İyileşme 

Burun estetiği öncesi sonrası erkeklerin tıraş konusunda da kadınlardan farklı bir hazırlığı söz konusudur. Ameliyat öncesi tıraş olunmalı varsa bıyık sakal kesilmeli ve burun kılları temizlenmelidir. Ameliyat sonrası ilk tıraş için en uygun zaman ise alçı ya da plastik atelin çıkmasının ardından doktor tarafından durumunuza ilişkin verilecek karara göre yapılmalıdır.

Kadınlar 17 erkekler ise 18 yaşından sonra ameliyat için uygun aday kabul edilirler.

           9-Burun Estetiği Öncesi Sonrası Süreçte Erkek Psikolojisi

Burun Estetiği Öncesi Sonrası Süreçte Erkek Psikolojisi


Bir diğer farklılık gösteren konu da ameliyatın erkeler üzerindeki psikolojik boyutudur. Burun estetiği öncesi sonrası erkeklerin çevre tarafından yadırganma farklı yorumlanma endişesi duydukları kaydedilmiştir bu nedenle bazı özel durumlarda erkeklerin psikolojik destek almaya ihtiyaçları olur.

Ameliyatın maddi boyutunda ise fark yoktur burun estetiği öncesi sonrası erkeklerin ameliyata hazırlık, ameliyat ve ameliyat sonrası süreçleri aynı işlemler bütününü kapsar.

Özetle burun estetiği öncesi sonrası sürecinde dikkat etmemiz gereken maddeler şu şekildedir:

  1. Burun estetiği öncesi sonrasında hazırlık süreci çok önemlidir.
  2. Burun estetiği öncesi sonrasında ilaç kullanımına dikkat edilmelidir.
  3. Burun estetiği öncesi sonrasında sigara kullanımı sonlandırılmalıdır
  4. Burun estetiği öncesi sonrasında özellikle üst solunum yolu hastalıklarına dikkat edilmelidir. 
  5. Burun estetiği öncesi sonrasında  yeme-içme konusunda doktorun önergelerine göre beslenme programı hazırlamak ve uymak önemlidir.

Ünlü, ünsüz herkesin en kolay yaptırdığı estetik olsa gerek, burun estetiği. İşte burun estetiği yaptıran ünlülerden bazıarı:

Türkan Şoray öncesi sonrası
Türkan Şoray


Neslihan Atagül

Fahriye Evcen öncesi sonrası
Fahriye Evcen

Özcan Deniz öncesi sonrası
Özcan Deniz


Burun Estetiği ile ilgili yazılar