09 August 2017

Burun estetiği fiyatları İzmir ve fiyatlandırmaya etki eden unsurlar

Burun Estetiği

Bahar Özbal tarafından yazılmıştır.


Burun estetiği fiyatları İzmir, İstanbul’dan sonra ikinci yüksek ücretlendirmeye sahip şehirdir.  

İzmir'de 2020 burun estetiği fiyatları ortalama 6.000TL ile 16.000 TL arasında değişiklik gösterir. 

İzmir devlet hastaneleri ve SGK kapsamında hizmet veren kurum ve kuruluşlarda ise burun estetiği İzmir fiyatları en fazla 5.000 TL'ye varan ücretlerde yapılabilmektedir.

İzmir'de burun estetiği fiyatları üzerinde fiyatlandırmaya etki eden temel unsurlar; ameliyatın kapsamı, SGK güvencesi altında ise ameliyatın SGK kapsamı dışında kalan giderleri, ameliyatın yapılacağı hastane ve doktor seçimi olarak sıralanabilir.


BURUN ESTETİĞİ YAPTIRANLAR - DENEYİMLERİ(196 Deneyim) 

BURUN ESTETİĞİ DOKTORLARI (812 Doktor) 

BURUN ESTETİĞİ VİDEOLARI (7 Video) 

BURUN ESTETİĞİ DOKTOR SORU&CEVAPLARI ( 336 Soru&Cevap ) 


İzmir’de Burun Estetiği Fiyatlarına Hastane Seçiminin Etkisi

İzmir’de burun estetiği denilince akla ilk gelen hastane, estetik ameliyatlar üzerine bir dal hastanesi olmasıyla bilinen İzmir Ekol Kulak Burun Boğaz hastanesidir.

Özel sağlık sigorta kurumlarının yanı sıra SGK anlaşmalı oluşuyla İzmir Ekol Hastanesi burun estetiği fiyatları özel hastanelere oranla daha ekonomik çözümler sunar ve bu nedenle İzmir’de burun estetiği alanında, internette aramaların başında gelir.

Burun estetiği fiyatları İzmir genelinde İzmir Ekol Hastanesi lokomotif adrestir diyebiliriz.

İzmir Ekol Hastanesi

 

İzmir Ekol Hastanesi dışında, İzmir’de burun estetiği ameliyatı alanında hizmet veren pek çok devlet hastanesi, özel hastane, klinik ve doktor vardır. İzmir’de burun estetiği fiyatlarında hastane seçiminin belirleyici rol üstelendiğini söylemiştik.

Semtlere göre klinik ve hastane dağılımına baktığımızda İzmir’in Konak semti başta olmak üzere Alsancak, Karşıyaka, Çiğli, Buca, Menemen sayısız kurum ve kuruluşa ev sahipliği yapmaktadır.

İzmir’de burun estetiği fiyatlarının belirlenmesinde bir diğer etken de semtler arası fiyat farklılıklarıdır. Semt sakinlerinin sosyo-ekonomik durumu İzmir’de burun estetiği fiyatlarının çeşitlik kazanmasına neden olur.

İzmir’de burun estetiği fiyatları; devlet hastanesi, özel hastane; ameliyatı gerçekleştirecek doktorun ünvanı (operatör mü, doçent mi, profesör mü gibi) gibi detaylara bağlı olarak da farklılık gösterir.

İzmir’de burun estetiği yapan özel hastaneler ve İzmir’de burun estetiği yapan devlet hastaneleri burun estetiği fiyat farklılıkları da çok büyüktür. Bu ameliyatı estetik amaçla dahi yapılsa burun içi yapısal bozuklukların tedavisini de kapsar.

Bu durumda kişinin ödeyeceği burun estetiği fiyatı, kapsam dışı kalan estetik uygulamalar bütününü (estetik cerrah ve estetik cerrah tarafından ön görülen malzeme kalemleri) kapsayacaktır.

İzmir’de burun estetiği yapan özel hastanelerde ise fiyatlandırmada en büyük pay hastanenin sunduğu/sunacağı otelcilik hizmetinin konfor ve lüks detaylarına aittir. Anestezi uygulamasının şeklinden kaynaklı taburcu süresinin uzaması İzmir’de burun estetiği fiyatlarında özel hastane ücretlerinin farklı faturalandırılmasına sebebiyet verir. Gece yatış süresinin uzaması hastanenin konfor ve lüks skalasına bağlı olarak ücretlendirmeye etki eder.

İzmir’de Burun Estetiği Fiyatlarına Ameliyat Yönteminin Etkisi

Burun estetiği İzmir fiyatlarında gerçekleştirilecek ameliyatın kapsamı ve anestezi türü etkilidir. Ameliyatın açık ya da kapalı teknikle uygulanmasının burun estetiği İzmir fiyatları üzerinde bir etkisi yoktur. 

Genel anestezi altında gerçekleştirilecek bir burun estetiği ameliyatı kapsamına göre bazen bir bazen de daha çok hastane konaklamasına sebebiyet verir. Bu maliyetleri arttıran bir detaydır.

Ameliyatın kapsamı; yani burun içi sağlık sorunlarının eşlik ettiği estetik burun ameliyatı eğer SGK anlaşmalı bir kurum çatısı altında yapılacak ise estetik uygulamalar hariç tüm işlemler SGK kapsamında faturulandırılabilir. Buna hastanede yatış, doktor ve ameliyat giderleri dahildir.

 

SGK burun estetiği


Zorunlu burun estetiği ameliyatları da her ne kadar estetik kelimesini içinde barındırmasa da SGK tarafından karşılanır.

Yani bir kaza sonrası burun estetiğini burun sağlığı ile kaybeden bir kişinin tüm giderleri SGK kapsamında değerlendirilir. Aynı durum özel sağlık sigortaları için de geçerlidir.

Özetle gerçekleştirilecek burun ameliyatının kapsamı ve anestezi uygulamasına bağlı hastane yatış süresi burun estetiği İzmir fiyatlarının artması ya da azalması anlamını taşır.


Burun estetiği fiyatları İzmir’de hangi koşullara bağlı sigorta tarafından karşılanır?

  • Eğer burun estetiği fiyatları estetik değil sağlık sorunları nedeniyle planlanıyorsa SGK ve özel sağlık sigortası kapsamı altında ameliyat yapılabilir.

  • Burun içi müdahalenin eşlik ettiği estetik operasyonlarda sadece burun içi düzeltmeler özel sağlık sigortası ve SGK kapsamında yapılabilir. 

  • Kişinin özel sağlık poliçesi burun ameliyatını kapsayacak şekilde hazırlanmış olsa bile sınırlamalar SGK sınırlamaları ile aynıdır. Sinüzit, burun etleri gibi burun içine yapılan ameliyatı kapsayan özel sigortalar deviasyon söz konusu olduğunda poliçenin kapsamına göre bazı durumlarda ameliyatı sigorta kapsamında gerçekleştirirken bazen de sigorta kapsamı dışında bırakır.

  • Burun estetiği fiyatları İzmir’de estetik ameliyat amaçlı gerçekleştiriliyor ise her iki kurum için de tamamen kapsam dışındadır.


Burun estetiği ameliyatına karar veren kişilerin tümünün ortak noktası kendileri için en iyi doktoru bulmaktır. Peki, “Burun estetiği İzmir en iyi doktor” arayışında dikkat edilmesi gereken kriterler nelerdir?

Burun Estetiği Fiyatları İzmir Doktor Seçimi Kriterleri

Burun estetiği İzmir en iyi doktor arayışında, daha önceden burun estetiği ameliyatı olmuş kişilerin doktor önerilerini değerlendirmek İzmir’de burun estetiği yapan en iyi doktorlara ulaşmanızda size yardımcı olacaktır.

Her burun estetiği kendi içinde kişiye özel planlanır bu nedenle en iyi doktor tanımı da kişiden kişiye farklılık gösterir.

Burun estetiği doktor seçimi ile ilgili makalemize göz atmak; burun estetiği İzmir en iyi doktor arayışında size uygun kriterlerde bir hekime ulaşmanızda rehberlik edecektir.

İzmir’de burun estetiği en iyi doktor arayışında izlenmesi gereken bir diğer yol internet üzerinden araştırma yapmaktır. Burun estetiği İzmir forum platformlarına göz atmak burun estetiği İzmir yorumlarına ulaşmanıza yardımcı olacaktır.

Pek çok kişi burun estetiği İzmir forumlarında doktor, hastane, klinik önerilerini ve deneyimlerini paylaşır.

İzmir’de burun estetiği en iyi doktor seçimi ameliyatın başarısı için ayrı, ameliyatın fiyatlandırması açısından ayrı önem taşır. İzmir’de burun estetiği yapan en iyi doktorların hemen hepsi anlaşmalı bir ya da bir kaç hastane ile çalışır; kimi doktor hastane bünyesinde hizmet verirken kiminin de kendi özel kliniği vardır.

İzmir’de burun estetiği ameliyatı
yapan sizin için en iyi doktorun hangi hastanelerle anlaşmalı olduğu, burun ameliyatı öncesi sonrası klinik hizmetleri, doktorun popülerlik düzeyi (gerçekleştirdiği ameliyatlarla ün kazanmış, ünlü kişilerin doktoru diye anılan ya da doktorluk ünvanına göre -doc, prof gibi- hekimlerin de farklı ücret skalaları bulunmaktadır) gibi etkenler burun estetiği İzmir fiyatlarına etki etmektedir.


Burun Estetiği ile ilgili yazılar