Hastane Tipi
Şehir

Brezilya Poposu Nedir? Nasıl Sahip Olunur?

Son güncelleme: 24 Ekim 2019

Brezilya, estetik ameliyatların popüler olduğu ve  ünlü plastik cerrahlara sahip bir ülke. Popo büyütme ameliyatlarının çok sık yapıldığı ülkede neredeyse bütün kadınların kalçaları büyük ve düzgün. İşte bu yüzden Brezilya poposu diye adlandıran bu popo şekli oldukça talep ediliyor!

           1- Gittikçe popülerleşen Brezilya poposu; poponun kalkık ve yuvarlak hatlarda olmasıdır.

Brezilya Popo Estetiği

           2- Brezilya poposunu elde etmek için poponun şeklini bozan ve popoyu aşağı çeken yağlar alınır. Yağların bir kısmından, kök hücreler ayrıştırılır ve kalan yağlarla karıştırılır. Hazırlanan hücre kokteyli, özellikle poponun üst kısımlarına verilir. Bu sayede, popo kalkık gösterilmiş olur.

               3- Brezilya Popo Estetiğinde Liposuction ve lipofilling kullanılır.

           4- Kişinin yağ birikimi yeterli değilse, kalçaya silikon implant yerleştirilerek de Brezilya tarzı popo şekli elde edilir.

           5- Brezilya poposunun sağlık açısından da birçok artısı var. Kötü kolesterolü düşürdüğü, iyi kolesterolü yükselttiği ile ilgili çalışmalar mevcut.

           6- Oxford Üniversitesi’nde yapılan araştırmada, Brezilya poposu denilen dolgun popo hatları ile ince bele sahip kişilerin, kalp, diyabet ve kronik hastalıklara karşı daha dirençli olduğu belirtildi.

           7- Sadece estetikle değil egzersiz yaparak da Brezilya poposuna sahip olabilirsiniz.

             8- Brezilya Poposu Denildiğinde İlk Akla Gelen Ünlüler


Nicki Minaj

Jenifer Lopez popo
Jennifer Lopez

Iggy Azalea popo
Iggy Azalea