Hastane Tipi
Şehir

Artık erkekler de kalıcı kaş tasarımı yaptırıyor

Son güncelleme: 15 Ocak 2020

  • 13 Ağustos 2018

Milliyet Pembe Nar’da yer alan habere göre, saç ekimi, sakal ekiminden, yağ aldırma ve lazer epilasyona kadar pek çok konuda estetik sektörünü keşfeden erkeklerin son gözdesi kalıcı kaş tasarımı.4D anatomik kaş tasarımı erkeklerin yeni gözdesi ve estetik sektörünün getirdiği yeniliklerden bir tanesi.

Kalıcı özelliği bulunmaktadır. 4D anatomik kaş tasarımı, kaşını beğenmeyen, kaş problemi yaşayan veya sürekli kaş aldırmak zorunda kalan erkekler için kurtarıcı bir çözüm sunuyor.

Erkeklerde kaş tasarımı 

4D anatomik kaş tasarımının yaratıcısı Estetik Koçu ve Medikal Pigmentasyon Uzmanı Didem Özkan, erkeklerin özellikle kaş estetiğindeki yeniliklerden kadınlara göre daha fazla yararlanmaya başladığını ve artık kalıcılığa önem verdiklerini belirterek yalnızca kaşların değil gözlerin de ön plana çıkmasını istediklerini söyledi.

kaş tasarımı uygulaması

4D özellikli kalıcı kaş tasarımı tercih eden erkeklerin kadınları geride bıraktığını belirten Didem Özkan; “Bugüne kadar alışılagelmiş kaş tasarımlarından artık sıkılanlar için kaş tasarımına 4. boyutu getirdik.

Kalıcı özelliğe sahip olan ve 4D adını verdiğimiz bu uygulama kadınlara ve erkeklere de uygulanabiliyor. Ancak kaşını beğenmeyen, çeşitli sorunlardan dolayı kaş problemi yaşayan veya sürekli kaş aldırmaktan bıkan erkeklerin gösterdiği ilgi hızla artmaya başladı.

Çünkü artık erkekler de modayı yakından takip ederek kişisel bakımlarına oldukça önem gösteriyorlar.

Kaş tasarımı nasıl uygulanır?

Evliliğe, yeni bir işe ya da hayatında yeni bir döneme kaşlarıyla başlangıç yapmak istiyorlar.” dedi.

Erkek adam kaş alır mı tabusu çoktan yıkıldı
Kalın kaşlı olmak, kaşta yara izinin olması ya da seyrek kaşlı olmanın kadın veya erkek fark etmeksizin insanların kaderi olmaması gerektiğini ifade eden Estetik Koçu ve Medikal Pigmentasyon Uzmanı Didem Özkan, ağrısız ve kanamasız bir yöntem olan 4D anatomik kaş tasarımı sayesinde herkesin kendi doğallığına uygun bir kaşa sahip olabileceğini söyledi.

4D anatomik kaş tasarımı

Özkan şöyle konuştu:

“Kaşlar, güzel bir yüzün en temel unsurlarından bir tanesi.

Saçkıranlar, travmalar, yanıklar, kazalar ve cilt rahatsızlıkları ya da kaşlarda doğuştan gelen problemler kişilerin gözlerini ve yüz güzelliğini gölgeleyebiliyor.  

Bu istenmeyen durumlara karşı geliştirilen çözümler sayesinde erkeklerde oluşan farkındalık, erkek adam kaş alır mı tabusunu artık çoktan yıktı ve erkekler de kalıcı çözüm için 4D kaş tasarımını keşfetti.  

Kaşlara hacim de veren bu uygulama sayesinde daha genç ve dinamik bir görüntü yaratılır. Özellikle seyrek kaşlılar için de başarılı bir çözüm sunabiliyor.

Aynı zamanda kaş yaraları kapatılabiliyor ve herkes kendi doğallığına uygun bir kaş tasarımına sahip olabiliyor.”

Sosyal medya ve selfie modası kaş tasarımı ihtiyacını artırıyor

Son dönemlerde mobil teknolojilerin gelişmesine bağlı olarak yeni nesil arasında yaygınlaşmaya başlayan sosyal medya iletişimi ve selfie çekimlerinin kaş tasarımına olan ilgiyi artırmaya başladığını belirten Didem Özkan, “Kaşların maskulen bir ifade yaratması sosyal çevreyi, motivasyonu ve de stili oldukça etkiliyor. Bu yüzden sosyal medya sayesinde içerik paylaşımının artması güzellik anlayışını daha da ön plana çıkarmaya başladı.

Paylaşılan resimlerde kendini beğenme arzusu arttı. İnsanlar daha güzel veya yakışıklık görünmek, bunu da çevresiyle paylaşmak için yüzünde beğenmediği her detayı estetik çözümler sayesinde giderebilme özgürlüğüne sahip olmaya başladı.

Bu durum estetik sektörüne ilgiyi artırdı.

Günümüzde daha çok kaş bölgelerinden şikayet ederek bize başvuranların sayısı da artmış durumda.

Bu anlamda sosyal medyanın özellikle kaş tasarımında bir ihtiyaç yarattığını görebiliyoruz.” açıklamasını yaptı.

Kaynak: Milliyet Pembe Nar

Kaynak: Milliyet Pembe Nar