Ankara’da Burun Estetiği Fiyatları ve Fiyatlandırmaya Etki Eden Unsurlar

Ankara’da burun estetiği yapan doktorları görebilirsiniz. Özel doktorlardan fiyat teklifi almak için listelenen doktorlarla iletişime geçebilir devlet hastanesi burun estetiği hakkında bilgi almak için aşağıda bulunan Ankara'da Burun Estetiği Fiyatı Al butonuna tıklayabililirsiniz.Op. Dr. İlhan Pekdemir


Doç Dr. Haldun Kamburoğlu

Op. Dr. Nebil Bozdoğan


Ankara'da burun estetiği fiyatları

2019'da Ankara’da Burun Estetiği ortalama 5000 ile 20000 TL arasında değişen fiyatlarla gerçekleştirilir ve bu fiyatlandırmaya etki eden pek çok unsuru içinde barındırır.

       

Ankara’da Burun Estetiği fiyatları üzerinde belirleyici etkenler ameliyatın yapılacağı hastane ve doktor seçimidir.

Burun estetiği iyileşme

Ankara’da Burun Estetiği yapan doktorların büyük bir kısmının Çankaya semtinde isimlerine özel muayeneleri bulunmaktadır.

Özel hastaneler, devlet hastaneleri, üniversite hastaneleri ve tıp merkezlerinin büyük oranı da yine Çankaya’da yer almaktadır.

(100 civarı) İkinci sırada 25 hastane sayısıyla Keçiören gelir. Sağlık kurum ve kuruluşlarının büyük oranda Çankaya’da toplanmış olmasından dolayı Çankaya, Ankara’nın Burun Estetiği fiyatlarının lokomotif ilçesidir denilebilir.

Ankara Çankaya’da Burun estetiği fiyatları; devlet hastanesi, özel hastane; ameliyatı gerçekleştirecek doktorun ünvanı (operatör mü, doçent mi, profesör mü gibi) gibi detaylara bağlı olarak farklılık gösterir.

Ankara’da
Burun estetiği fiyatlarının belirlenmesinde bir diğer etken de semtler arası fiyat farklılıklarıdır. Semt sakinlerinin sosyo-ekonomik durumu Ankara’da Burun estetiği fiyatlarının çeşitlik kazanmasında etkendir.

Ankara'da burun estetiği fiyatları

Ankara’da Burun Estetiği Fiyatlarına Ameliyat Yönteminin Etkisi

Burun Estetiği ameliyatları ortalama 1,5 - 4 saat aralığında; çoğunlukla genel anestezi altında gerçekleştirilir ve ameliyat yönteminden çok ameliyatın hangi tip tip anestezi altında gerçekleştirileceği Ankara’da Burun Estetiği fiyatlarına etki eder.
 

Genel Anestezi ile burun estetiği
Genel Anestezi ile Burun Estetiği

Ankara’da Burun estetiği fiyatlarının belirlenmesinde en önemli etken uygulanacak anestezinin genel mi lokal mi olduğu ve buna bağlı olarak hastanede kaç gece yatış verileceğidir.

Genel anestezi altında planlanan ameliyatta genellikle 1, özel durumlarda ise 2 gece hastanede yatış söz konusu olmaktadır.

Lokal anestezi ile burun estetiği

Lokal Anestezi ile Burun Estetiği

Lokal anestezi uygulanan Burun Estetiği ameliyatlarında genellikle kişi aynı gün taburcu edilmektedir. Anestezi uygulamasına bağlı hastane yatış süresi Ankara’da Burun Estetiği fiyatlarının artması ya da azalması anlamını taşır.

Ankara’da Burun Estetiği Fiyatlarına Hastane Ücretlendirmesinin Etkisi

Burun Estetiği yapan hastaneler

Ankara’da Burun Estetiği ameliyatlarında hastane fiyatları, tercih edilen anestezi yöntemine bağlı hastanede yatış süresine göre farklılık gösterir.

Bu durumda da Ankara’da Burun Estetiği fiyatlarına etki eden bir diğer önemli kriter devreye girer ameliyat özel mi yoksa devlet hastanesinde mi planlanacak?

Burun Estetiği sağlık sigortası

Hem özel hem de devlet hastanelerinde estetik uygulamalar, özel sigortalar veya SGK tarafından karşılanmaz.

Burun Estetiği ameliyat giderleri ile ilgili hem özel hem de SGK kapsamı bazı kriterlere bağlıdır.

Ankara’da Burun Estetiği fiyatları hangi koşullara bağlı sigorta tarafından karşılanır?

  • Eğer burun ameliyatı estetik değil sağlık sorunları nedeniyle planlanıyorsa SGK ve özel sağlık sigortası kapsamı altında ameliyat yapılabilir.

  • Burun içi müdahalenin eşlik ettiği estetik operasyonlarda sadece burun içi düzeltmeler özel sağlık sigortası ve SGK kapsamında yapılabilir.

  • Kişinin özel sağlık poliçesi burun ameliyatlarını kapsayacak şekilde hazırlanmış olsa bile sınırlamalar SGK sınırlamaları ile aynıdır. Sinüzit, burun etleri gibi burun içine yapılan ameliyatı kapsayan özel sigortalar, deviasyon söz konusu olduğunda poliçenin kapsamına göre bazı durumlarda ameliyatı sigorta kapsamında gerçekleştirirken bazen de sigorta kapsamı dışında bırakır.

  • Ankara’da Burun Estetiği ameliyatı, estetik ameliyat amaçlı gerçekleştiriliyor ise her iki kurum için de tamamen kapsam dışındadır.


Ankara’da Burun Estetiği yapan özel hastaneler ve Ankara’da Burun Estetiği yapan devlet hastaneleri Burun Estetiği fiyat farklılıkları da çok büyüktür.


->Related Doctors<-
Burun Estetiği ameliyatı estetik amaçla dahi yapılsa burun içi yapısal bozuklukların tedavisini de kapsar.

Bu durumda Ankara’da
Burun Estetiği yapan devlet hastanelerinde gerçekleştirilecek bir burun estetiği ameliyatı, burunameliyatını da kapsayacağından belli bir bölüm (ameliyathane, gece yatış, KBB doktoru doktor ücreti gibi) masraflarınız SSK tarafından karşılanır.

Bu durumda kişinin ödeyeceği Burun Estetiği fiyatı, kapsam dışı kalan estetik uygulamalar bütününü (estetik cerrah ve estetik cerrah tarafından ön görülen malzeme kalemleri) kapsayacaktır

Ankara’da Burun Estetiği yapan devlet hastaneleri

Ufuk Üniversitesi Dr. Rıdvan Ege Araştırma ve Uygulama Hastanesi - Çankaya
Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Erişkin Hastanesi - Çankaya
Gazi Üniversitesi Hastanesi - Çankaya
Başkent Üniversitesi Ankara Hastanesi - Çankaya
Gülhane Askeri Tıp Akademisi (Gata) - Keçiören
Gülhane Eğitim Ve Araştırma Hastanesi- Keçiören
Ankara Gölbaşı Hasvak Devlet Hastanesi - Gölbaşı
Ankara Üniversitesi Cebeci Araştırma ve Uygulama Hastanesi - Altındağ
Ankara Sincan Devlet Hastanesi - Sincan

Ankara’da Burun Estetiği yapan özel hastanelerde ise fiyatlandırmada en büyük pay hastanenin sunduğu/sunacağı otelcilik hizmetinin konfor ve lüks detaylarına aittir.

Anestezi uygulamasının şeklinden kaynaklı taburcu süresinin uzaması Ankara’da Burun Estetiği fiyatlarında özel hastane ücretlerinin farklı faturalandırılmasına sebebiyet verir.

Gece yatış süresinin uzaması hastanenin konfor ve lüks skalasına bağlı olarak ücretlendirmeye etki eder.

Ankara’da Burun Estetiği Fiyatlarına Doktor Seçiminin Etkisi


Burun Estetiği doktor seçimi

Ankara’da Burun Estetiği yaptıranların doktor önerilerini değerlendirmek Ankara’da Burun Estetiği yapan en iyi doktorlara ulaşmanızda size yardımcı olacaktır.


BURUN ESTETİĞİ YAPTIRANLAR - DENEYİMLERİ(122 Deneyim) 

BURUN ESTETİĞİ DOKTORLARI (738 Doktor) 

BURUN ESTETİĞİ VİDEOLARI (7 Video) 

BURUN ESTETİĞİ DOKTOR SORU&CEVAPLARI ( 212 Soru&Cevap ) 


Her burun estetiği kendi içinde kişiye özel planlanır bu nedenle en iyi doktor tanımı da kişiden kişiye farklılık gösterir. Burun Estetiği doktor seçimi ile ilgili makalemize göz atmak; size uygun kriterlerde Ankara'da Burun Estetiği yapan en iyi doktolalara ulaşmanızda rehberlik edecektir.

Burun estetiği doktoru

Ankara'da Burun Estetiği yapan doktorlar arasında doktor seçimi ameliyatın başarısı için ayrı, ameliyatın fiyatlandırması açısından ayrı önem taşır. Ankara'da Burun Estetiği yapan doktorların hemen hepsi anlaşmalı bir ya da bir kaç hastane ile çalışır; kimi doktor hastane bünyesinde hizmet verirken kiminin de kendi özel kliniği vardır.

 

Burun Estetiği oncesi sonrasi

Tercih ettiğiniz doktorun hangi hastanelerle anlaşmalı olduğu, burun ameliyatı öncesi ve sonrası klinik hizmetleri, doktorun popülerlik düzeyi (gerçekleştirdiği ameliyatlarla ün kazanmış, ünlü kişilerin doktoru diye anılan ya da doktorluk ünvanına göre -doç, prof gibi- hekimlerin de farklı ücret skalaları bulunmaktadır)  gibi etkenler Burun Estetiği fiyatlarına etki etmektedir.