30 May 2019

Ameliyatsız yanak inceltme - Hollywood yüzü

Yanak Estetiği (Bişektomi)

Dr. Sevgi Ekiyor tarafından tıbbi olarak onaylanmıştır.


Medikal Estetik Uzmanı Dr. Sevgi Ekiyor ameliyatsız yanak incelteme konusunda merak edilenleri Yeniben.com'a anlattı.

dr. sevgi ekiyor
Dr. Sevgi Ekiyor

Yüze bakıldığında belirli bölümler dikkat çekicidir. Elmacık kemikleri ve dolgun dudaklar gibi. Ama bunların yanında yanakların hafif içeri olması da yüz için oldukça önemlidir çünkü  yüze kadınsı ve çekici bir görüntü verir.

Yuvarlak yanaklar kadınları daha kilolu gösterdiği gibi aynı zamanda daha sarkık görünmesine de neden olur. Bu durum elbette yaş ilerledikçe daha da belirginleşir. 

İnce bir yüz ve daha çekici bir görüntü için yanakların yukarı doğru kalkmış olması önemlidir. Şimdi bu geniş yanakları inceltme zamanı. Yaz aylarında da bu tedaviyi rahatlıkla uygulayabilirsiniz.

Bu uygulamayla ilgili olarak son zamanlarda kullanılan yeni bir teknolojiden size söz etmek isterim. 

Yanak Yağları

yanak yağları

Hem kadınlarda hem de ereklerde yanak kısımlarında yağ yastıkları vardır. Bazen genetik olarak yani yüzününüz doğal yapısında bu yağ alanları fazla iken bazen de klio alımıyla bu görüntü oluşabilir. Bu durum bizi genellikle rahatsız eder çünkü kilo verilse bile yüz sürekli olarak yuvarlak görünür ve küçülme gözlenmez.

Yaşlanmayla beraber bu yağ yastıkçığı aşağıya doğru sarkma gösterir. Hem yuvarlak hem de sarkık bir yüz görünümü oluşur.

Elmacık kemikleriniz daha belirginse çeneye kadar uzanan yanak bölgesinin de daha çukur olması yüz için ideal bir görüntüye olanak sağlar. 

Çene de aynı şekilde yüzün görüntüsünü belirleyici bir yapıdadır. Yüz güzelliğini tammalayıcı nitelikte olan çene bölgesi belirgin ve çıkıksa daha estetik bir görünümdedir. Yani elmacık kemiği ve çene kenarı birer tepe teşkil ederken arasındaki yanak bölgesi bir vadi özelliği taşır.

Yüzün idela şekline kavuşması için bazı alanlara dolgu bazı alanlara da yağ alımı uygulanır.  Ne kadar uygulanacağına ve ne şekilde sonuçlanacağına bakmak için bilgisayarlı analizlerden faydalanılır. 

Agassi

agassi tedavisi

Yüz çok ince değilse yani kioladan dolayı bir genişleme söz konusuysa dolgularla jawline yani çene hattı yapmak yüzün görüntüsünü olumsuz etkilecektir. Uzakdoğu kadınları bu konudan çok şikayetöi oldukları için yanak yağlarını eritme konusunda teknolojik olarak gelişmiş uygulamalar kullanmaktadırlar. Özellikle Kore bu alanda lider konumdadır. 

agassi cihazı

Bu tenolojinin son dönemde karşımıza çıkan ürünü ise yanak dokusunun sıkılaşmasını sağlayan radyofrekans cihazı AGASSİ'dir. 

8-24 dakikalık bir uygulama süresiyle kişinin ihtiyacı karşılanır. Böylece maksimum 2 seans süren bu tedaviyle yağlar eritilir ve kolajen üretimi artırılır. Deri dokuları da bunun sonucunda sıkılaşır.  

Herhangi bir ağrı hissedilmeyen bu uygulama ile ince yanaklara kavuşulur. Mevsim olarak da yaz veya kış uygulanabilmektedir. Uygulama sonrasında lenf sistemiyle paralanmış olan yağlar 1.5-3 ay gibi bir süre içersinde atılacaktır ve çok kilo alımı olmadıkça yerine gelmeyecektir. 

Medikal Estetik Uzmanı 
Dr. Sevgi Ekiyor


Yanak Estetiği (Bişektomi) ile ilgili yazılar