27 August 2018

"2013 yılında 156 kiloydum"


CNN Türk'te yer alan haberde, dört yılda 93 kilo veren oyuncu Pelin Öztekin, kilo sorunlarıyla ilgili yaşadığı süreci anlattı.

Pelin Öztekin tüp mide ameliyatı

Mide Küçültme ameliyatıyla dört yılda 93 kilo veren Öztekin yaşadığı kilo verme sürecini, Hürriyet’ten Hakan Gence’ye anlattı.

İşte Pelin Öztekin'in açıklamalarından satırbaşları:

‘Çok Güzel Hareketler Bunlar’ zamanı 100-120 kilo aralığındaydım, maksimum kiloya 2013’te çıktım. Son durum 156‘ydı. İlkokul zamanları yaşıtlarımla aynı seviyedeyken, ergenlikle birlikte arkadaşlarımla aramda fark edilir bir irilik başlamıştı.

Pelin Öztekin 93 kilo verdi

27 yaşımda bir sabah uyandım ve beş ilaç içmek zorunda olduğumla yüzleştim. O gün “Ya geri kalan hayatını elinde tutacaksın ya da 50 yaşı görürsen şükredeceksin” dedim. Hayat daha tatlı tabii! Toplamda 93 kiloyla vedalaştım.

Tüp mide ameliyatı öncesi Pelin Öztekin

Kolay sanılsa da yeniden doğmak, bebek gibi beslenmek sonra küçüldükçe büyümek gibi. Düşünün ki iyi yemek yapan, yemeği de seven ben, çocuk maması gibi zevksiz ama o süreçte faydalı besinlerle bir ay geçirdim. Sıkıntılı durumlar da vardı. Mesela ilk yıl dökülen saçlar...

93 kilo verip deforme olmamak imkânsızdı. Bunu uçan bir balonun havasını söndürmek gibi düşünebilirsin. Geçen sene ‘360 body fit’ ameliyatı oldum. Şimdi asıl enerjik görüntüsüyle eşleşen Pelin’i yaşıyorum.


İlgili yazılar